2012. aasta parimad karjakasvatajad on Tõnu Post ja Aldo Vaan

Maaelu Edendamise Sihtasutus valis 2012. aasta parimaks piimakarjakasvatajaks Tõnu Posti Kõljala Põllumajanduslikust OÜst ning parimaks lihaveisekarjakasvatajaks Aldo Vaani Topi Mõis OÜst. Aunimetused antakse kätte täna, Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud aktusel põllumajandusministeeriumis. „Võitjad jäid silma sellega, et nad on pikka aega karjakasvatusega tegelenud ning näidanud stabiilselt väga tublisid tulemusi,“ ütles MESi juhatuse esimees Raul Rosenberg. „Parima karjakasvataja tiitliga tunnustame suurt pühendumust ja pikaajalist tööd.“

Parima lihaveisekarjakasvataja juures hinnatakse karja suurust, puhtatõulisust, samuti söötmis- ja pidamistingimuste nõuetele vastavust ning ka näitustel osalemist. Mõlema aunimetuse puhul jälgitakse tootmisüksuse heakorda, ettevõtte jätkusuutlikkust ja majandustulemusi. Parima piimakarjakasvataja väljaselgitamisel arvestatakse piimarasva ja -valgu kogutoodangut aastalehma kohta, somaatiliste rakkude arvu piimas ning samuti lehmade tõuaretust ja näitustel osalemist.
Pärast esmast valikut esitatud kandidaatide seast jäi sõelale neli piimakarja- ja neli lihaveisekarjakasvatajat, keda konkursi komisjon käis külastamas ettevõtetes kohapeal.
MES valib parimaid piimakarjakasvatajaid koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, Jõudluskontrolli Keskuse, Eesti Maaülikooli Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi, Põllumajandusministeeriumi ja Veterinaar- ja Toiduametiga. Parimat piimakarjakasvatajat valitakse alates 2000. aastast ning parimat lihaveisekarjakasvatajat alates 2006. aastast.
Parima karjakasvataja aunimetused koos skulptor Vergo Verniku teosega „Vasikas“ antakse üle neljapäeval, 21. veebruaril kell 13.00 põllumajandusministeeriumis Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel.
Eelmine luguUus jahiseadus ei arvesta väiksemate maaomanikega ja ei loo süsteemi ulukikahjude korvamiseks
Järgmine luguParem varblane peos kui tuvi katusel