1. päeva fotod! Viieseks saanud EPA näitas traditsioonide jõudu

Uudseleiba aitas lahti lõigata Aasta Põllumees 2023 Airi Külvet. Foto: Ove Maidla

Iga sügisene EPA on kindlalt kinnitanud kanda ja põllumajandussektori võtmeisikute sõnul saab põllumajandusnäitus nüüd minna vaid aina paremaks. Kogemusi ja teadmisi on piisavalt kogutud –  seminaride ja konverentside maht, mida kuulata saab on muljetavaldav, rääkimata otsestuudios kõlanud teemadest. Iga messikülaline leidis endale huvipakkuvat, olgu selleks siis messiboksis jagatud info, uued seadmed või tehnoloogia, millest seminaridel räägiti.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige ja Eesti Tõuloomakasvatajate ühistu juht Tanel-Taavi Bulitko ütles tänavust EPA messi kommenteerides, et silma jäi kui palju ettevõtteid on igal aastal oma väljapanekutega messil esindatud. „Koja esindajana on mul hea meel tõdeda, et pea pooled ettevõtetest on olnud meiega kõik need viis aastat. See  annab kinnituse, et meie selja taga on juba ettevõtete tugev tuumik ja teadmise, et teeme õiget asja,“ lausus ta. „Tõuloomakasvatajate ühistu juhina on mulle oluline, et aina rohkem oleme veisekasvatuse teemadega saanud pildile. Ka tänavu EPA ajal toimunud Lihaveisekasvatuse aastakonverents teemal: „Pole talumeest – pole toitu – pole tulevikku“ käsitles sektorile olulisi valusaid teemasid,“ lisas ta.

Koja nõukogu liige ja Eesti ühe suurima põllumajandusettevõtte, Estonia juht Jaanus Marrandi ütles, et mess annab hea võimaluse sektoris tegutsevate inimestega kohtuda. „EPA on koht, kus on alati hea käia. Siin kohtad palju tuttavaid, keda muul ajal pole võimalik näha, kuid nad on siin ühel lühikesel ajaühikul kohal – selliseid võimalusi peab ikka olema,“ kiitis Marrandi koja meeskonda.

Põllumajandusühistu KEVILI nõukogu esimees Andres Oopkaup on seda meelt, et põllumajandussektori tugevust näitav EPA on see koht, kus aasta jooksul saadud kogemused sõnastatakse uuteks teadmisteks. „Eriti nüüd, kus ilmastik ei soosi alati meie tegevust ja kliima muutused panevad põllumehe keerukasse olukorda. Selle suve sündmused näitasid, et koos tegutsedes oleme tugevad ja kiire infovahetus aitab pääseda suurematest karidest,“ lausus Oopkaup.

          EPA 1. päeva pildistas fotograaf Ove Maidla.

Eelmine luguKoja keskkonna teemasid juhib Elena Sapp
Järgmine luguEesti põllumees väärib Euroopa mesindusauhinda