Veterinaar- ja Toiduamet vajab heade erialateadmistega võimekat juhti

2015. aasta viimasel tööpäeval vabastas maaeluminister ametist Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) peadirektori. VTA on Eesti põllumajandus- ja toidusektori igapäevase toimimise ja arengu seisukohalt strateegilise tähtsusega ametiasutus, millele tuleb võimalikult kiiresti leida väga heade erialateadmistega võimekas juht. VTA kindel ja stabiilne tegevus mõjutab igapäevaselt meie toidutootmist, loomakasvatust, toiduohutust, toiduainete väliskaubandust ja teisi põllumajandus- ja toidusektori olulisi valdkondi.

„Veterinaar- ja Toiduametil on kandev roll, et meie toit oleks nii koduturul kui ka rahvusvahelistel turgudel usaldusväärne ja aktsepteeritud. Venemaa impordikeelu järgselt on muutunud veelgi aktuaalsemaks Eesti toiduainete eksportimine uutele sihtturgudele, siingi täidab VTA võtmerolli. Ootame Veterinaar- ja Toiduametilt proaktiivset suhtlemist rahvusvahelisel tasemel, sest väikeriigina peame pingutama, et Eesti toiduained leiaksid oma koha välisriikide tarbijate laual ja eksport areneks,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

„Samuti ei näita Eesti metsadesse ülemöödunud aastal jõudnud sigade Aafrika katk raugemise märke, mistõttu sõltuvad Veterinaar- ja Toiduameti asjatundlikust tegevusest otseselt ka Eesti seakasvatuse väljavaated,“ lisas Sõrmus.

Lisainfo: Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja, tel 520 5857, e-kiri: roomet.sormus@epkk.ee

Eelmine luguViiendik tarbijaist eelistab alati pääsukesemärgiga tooteid
Järgmine luguUuring: Eesti tarbijad soovivad suuremat toetust põllumeestele