Tublid põllumehed saavad ka tänavu tunnustatud

Aasta Põllumees 2020 Kaja Piirfeldt. Foto: Roomet Sõrmus / EPKK

Tänavu korraldavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Maaleht Aasta põllumehe konkurssi 21. korda. Kandidaate esitati 6 maakonnast kokku 8. Žürii käis sel suvel kandidaatidega tutvumas ja nende tegevust hindamas ning selle kohta ilmuvad lood Maalehes, koda avalikustab need lood vastavalt ilmumisele ka oma veebis.

“Põllumeeste kui toidutootjate roll on ühiskonnas ülioluline, kuid tihti jääb puudu põllumajanduse eripärade sügavamast mõistmisest. Koroonakriisis saadud kogemused on seda kinnitanud,” tõi esile põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Ta lisas, et pandeemia ja tööjõupuudus on näidanud, et põllumajandus on haavatav ning seda olulisem on põllumajanduses töötavate inimeste tunnustamine.

Sõrmuse sõnul on tähtsad keskkonna ja rohepöörde teemad, mida tänavusel konkursil veelgi enam jälgitakse: “Meil on väga palju põllumehi, kes on tugevalt panustanud keskkonnasäästlikku majandamisse. Seda tööd on võimalik konkursi kaudu tunnustada ja laiemale avalikkusele tutvustada.”

Aasta põllumees 2021 kuulutatakse pidulikult välja “Aasta põllumehe” konverentsil oktoobris.

“Aasta põllumehe” konkursi võitja saab auhinnaks ajaloolise “Külvaja” pronkskuju koopia. 1928. aastal võitis “Külvaja” kuju Theodor Pool parima Eesti talu eest Piistaojal. Koopia autor on skulptor Tiiu Kirsipuu.

Kuju üleandmisega soovivad Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda rõhutada Eesti maaharimise ja põllumajanduse edendamise ajaloolist järjepidevust läbi sajandite.

Konkursi “Aasta põllumees 2021” peatoetaja on AS Selver.

Eelmine luguEPKK 25: Tänavu täitub veerandsada aastat koja asutamisest
Järgmine luguEesti piimatootjad valmistuvad agaralt rohepöördeks: lehma pidamine päästab planeedi!