Toidutootjad kuulutasid septembri Eesti toidu kuuks

EST_logo_Eesti_toidu_kuuToidutootjad kuulutasid septembri Eesti toidu kuuks, et kasvatada kodumaist päritolu toidu populaarsust tarbijate seas. Septembri jooksul toimub üle 30 Eesti toidule pühendatud sündmuse ja kuu juhtmõtteks on „Ma armastan Eesti toitu“.

„Eesti toidu kuu kuulutatakse välja väga olulisel ajal. Praegu vajab meie põllumees Eesti inimeste armastust kodumaise toidu vastu nagu õhku,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse toidukuu avakõnes Viimsi taluturul. „Kutsun kõiki Eesti inimesi selle kuu jooksul pöörama veelgi suuremat tähelepanu sellele, et igapäevaselt oma toidulaual kodumaist toidukaupa eelistada.“

Eesti toidu kuu raames toimub septembris üle Eesti enam kui 30 festivali, laada, näituse, messi ja konverentsi. „Iga inimene võiks osaleda mõnel Eesti toidu kuu sündmusel ja pöörata ka isiklikus tarbimises suuremat tähelepanu toidu kodumaisusele. Peame Eestis kasvatatud toitu senisest rohkem märkama ja hindama,“ sõnas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Eesti Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp rõhutas, et kodumaine toit on kvaliteetne, maitsev ja leidlik. „Meil on mida maailmale ja ka oma toidulauale häbenemata pakkuda,“ ütles Potisepp.  „Eesti tootjale on koduturg väga oluline, seepärast võiks iga Eesti inimene aastaringselt oma ostueelistustes Eesti toidu päeva tähistada.“

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab septembris terve rea üritusi, et Eesti toitu väärtustada. Septembri alguses tutvustatakse Eesti toitu ja toidutootjaid Riia toidumessil, 5. septembril osaletakse piimatelgiga Ülenurmel Tartu sügisnäitusel, samal päeval osaleb koda ka toidukuu avaüritusel Viimsi Vabaõhumuuseumis. 6. septembril on põllumajandus-kaubanduskoda kohal Leivapäeval Eesti Vabaõhumuuseumis, leivapäevaks on trükist ilmunud ka leivaraamat. 19.-25. septembrini saavad üle tuhande lapse võimaluse kinos Artis vaadata tasuta toiduga seotud multifilme ja ajada piimajuttu Jänku Jussiga. Septembris alustatakse ka Tunnustatud Eesti Maitse teavituskampaaniaga.

Septembris võtavad kodumaise tooraine oma menüüdes tähelepanu alla mitukümmend Eesti tipprestorani.

Eesti toidu kuu programmi leiab www.eestitoit.ee ning Facebooki sündmuse lehel.

Eelmine luguAasta Põllumeeste Klubi taunib valitsuse tegevusetust
Järgmine luguEesti toidu kuul võiks importliha teha poeletil ruumi kodumaisele sealihale