Tasuta piimabuss viib tartlased Ülenurme sügisnäitusele

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub 2. septembril kõiki piimasõpru Ülenurmele Eesti Põllumajandusmuuseumis toimuvale sügisnäitusele, kus avatakse taas koja piimatelk „Piim päeva pärl!“ ning saab näha uhkeid ja tiitlitega pärjatud piimalehmi. Tartust Ülenurmele ning tagasi sõidutab laadalisi tasuta piimabuss.

„September on maaeluministeeriumi eestvedamisel kuulutatud Eesti toidu kuuks, mille raames toimub arvukalt sündmusi üle Eesti. Põllumajanduskoda tõstab toidukuu alguses fookusesse piima, mida on õigustatult nimetatud ka Eestimaa valgeks kullaks,“ ütles põllumajanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Sõrmuse sõnul on piim üks väärtuslikumaid toiduaineid, mida toodavad meie oma Eesti põllumehed ning aitavad mitmekesise tootevalikuna tarbijate toidulauale viia kodumaised piimatööstused. Ta viitab piimateadlase Tiiu-Maie Lahe hinnangule, mille kohaselt on lehmapiim kasvavale organismile hädavajalik ja praktiliselt asendamatu toiduaine, mistõttu ei tohiks ükski inimene enda ega oma pere toidusedelist piimatooteid ilma arsti ettekirjutuseta välja arvata.

Laupäeval, 2. septembril kell 10-19 toimub Tartumaal Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis Tartu Sügisnäitus ja Tõuloom 2017. Piimabaaris ootavad laadalisi, eelkõige aga lapsi ja noori mängu- ja joonistamisnurk, tutvustatakse piimatoitude retsepte sisaldavaid trükiseid ja maitsmiseks pakutakse erinevaid piimatooteid. Piimandusmuuseumi spetsialistid valmistavad vanaaegse ehtsa võimasinaga rõõsakoorevõid ning maitsestavad seda mõnusate kodumaiste maitseürtidega. Maitsta saab ka võiteost järele jäävat rõõsakoorepetti.

TASUTA EPKK piimabuss väljub:
Vanemuise alumisest parklast Ülenurmele 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 14:30, 16:00, 17:00
Ülenurme Konsumi parklast Tartusse kell 15:00, 16:30, 17:30, 18:30, 19:15.

Näitusel “Tõuloom” saab aga näha meie parimaid tõuloomi, lisaks kaunimatele piimalehmadele ja maakarja veistele ka lambaid, kodulinde, karusloomi ja hobuseid. Sel päeval toimub ka suur sügisandide ja käsitöölaat ning avatud on kõik Eesti Põllumajandusmuuseumi uued ja vanemad näitused ning toimuvad mitmesugused töötoad väikestele ja suurtele.

Eelmine luguDesign and promotion of tourism product based on Livonian culinary heritage
Järgmine luguÜhine põllumajanduspoliitika on muutnud toidu paljudele kättesaadavamaks