PRIAs algas põllumajandussektori erakorralise toetuse taotluste vastuvõtt

Foto: pixabay.com

Alates 29.juuni saab e-PRIA kaudu esitada põllumajandussektorile mõeldud erakorralise toetuse taotlusi. Vastuvõtt kestab 6. juulini.

PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell ütleb: „Tegemist on kahtlemata olulise abiga Eesti põllumajandussektorile. PRIA on teinud vajalikud ettevalmistused võimalikult sujuvaks taotlemiseks ja ootab kõiki sihtgruppi kuuluvaid tootjaid esitama enda taotlust PRIA e-keskkonnas.  Võimalike ootamatuste vältimiseks soovitan taotlemist mitte jätta viimastele päevadele.“

Erakorralist toetust antakse Venemaa Föderatsiooni Ukrainasse sissetungi tõttu suurenenud sisendihindadest ja kehtestatud kaubanduspiirangutest tekkinud majandusliku kahju osaliseks hüvitamiseks. Toetust saavad taotleda füüsilisest isikust ettevõtjad või juriidilised isikud, kes tegelevad põllumajandustoodete esmatootmisega tegevusvaldkonnas ja keda suurenenud sisendihinnad ja kaubanduspiirangud on negatiivselt enim mõjutanud.

Toetatavad tegevusvaldkonnad on piimatootmine, sealiha tootmine, lamba- ja kitsekasvatus, veiseliha tootmine, kartulikasvatus, köögiviljakasvatus avamaal, maasikakasvatus, köögivilja-, köögivilja- ja maitsetaime-, maasika- ning lillekasvatus köetavas kasvuhoones, broilerikasvatus, munakanakasvatus ja vutikasvatus.

Erakorralise toetuse eelarve on 11,7 miljonit eurot, millest Eesti riigi osa on 9,1 miljonit. Toetuse kavandatav sektoritevaheline jaotus:

  • sealiha tootmine 4,5 mln eurot;
  • piimatootmine 2,51 mln eurot;
  • lamba- ja kitsekasvatus 0,6 min eurot;
  • veiseliha tootmine 2 mln eurot;
  • kartuli-, maasika- ja avamaaköögivilja kasvatus koos köetavate kasvuhoonetega 1,58 mln eurot;
  • broileri-, munakana- ja vutikasvatus 0,36 mln eurot.

Erakorralist toetust antakse kohandamistoetuse ja riigiabina. Kohandamistoetus makstakse toetusesaajatele välja hiljemalt 30. septembril 2022. Riigiabi väljamaksmise tähtaeg on 31. detsember 2022. Täpsemat infot toetuse tingimuste ja määramise kohta leiate PRIA kodulehelt.

Taotlejad saavad abi küsida PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonilt 737 7679.

Eelmine lugu29.06.2023 EPKK infopäev „Sigade seemendamine ja karja tervis“
Järgmine luguPõllumajanduskoda lõi söödainfo jagamiseks andmebaasi