Suurinvesteering piimandusse – Mangen PM avas farmi

Mangeni farm saab koduks 3966 loomale. Foto: Meelika Sander-Sõrmus

27. oktoobril avati Koksveres pidulikult Mangeni PM suurfarm. Tegemist on sellises mastaabis uuendusliku lähenemisega loomapidamisse, kus loomad liiguvad erinevates elutsüklites samas kompleksis laudast lauta.

Mangeni farmikompleks saab koduks 3966 loomale, kellest ligi pooled on lüpsilehmad. 2021. aastal toodeti selles farmis 19 079 tonni piima.
Mangeni farm koosneb kaheksalaudalisest vasikalautade kompleksist, mis valmisid 2021. aastal ning viiest noorloomade laudast, mis valmisid 2022. aasta sügisel. Varasemast on  kasutuses 3 piimalehmade lauta, erivajadustega loomade laut ning poegimislaut.

Mangeni Farmikompleks. Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Mangeni PM OÜ kuulub Silikaat Gruppi, moodustades koos Kõo Agro OÜ, Navesti Agro OÜ ja Õnne Piimakarjatalu OÜga Kõo põllumajandusettevõtete grupi.

Mangeni PM on Viljandimaa suurim ja üks viiest Eesti suurimast piimatootjast. Mangeni farmis töötab 40 inimest.
Mangeni PM juures asuv Biometaan OÜ tegeleb loomade lägast ja sõnnikust biometaani tootmisega. Suurfarmi kõrval on käivitunud ka 150 kw päikeseelektrijaam.

Mangeni farmi avamine. Fotod: Meelika Sander-Sõrmus

Suured investeeringud. Kahe aastaga on Silikaat Grupp sellesse Kokveres asuvasse laudakompleksi ehitusse investeerinud 10 miljonit eurot.
Järgnevatel aastatel on ettevõttel kavas investeerida Viljandi- ja Jõgevamaal tegutsevatesse põllumajandusettevõtetesse veel 20 miljonit eurot. Töös on sarnase kompleksi projekteerimine Põltsamaa valda Eskusse, kuhu peaks tulema ligemale 3000 loomale farmikompleks ja biometaanijaam.

Eelmine luguNüüd on toidutootjail õige aeg taotleda Pääsukesemärki
Järgmine luguEnergiapoliitika