Soome rootslaste külaskäik Eesti tootjate juurde

Foto: Kaisa Vahtmäe

Eelmisel reedel, 10. märtsil külastasid Eestit Soome põllumehed, täpsemalt rootsi keelt kõnelevate põllumajandustootjate keskliidu esindus Soomes.

Eestisse saabus 22 noort põllumajandustootjat, kelle seas oli teravilja- ja rapsikasvatajad, aiandussaaduste kasvataja, munatootja, lammaste, piimakarja ja lihaveiste kasvatajad. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja põllumajandusvaldkonna nõuniku Kaisa Vahtmäega sõideti külla  kolmele põllumajandusettevõttele. Esimesena külastati ühte Eesti suurimat tootjat Väätsa Agro OÜ, seejärel Kaunissaare Põllumajandusloomade Kogumiskeskust ning päeva lõpuks käidi Iisaka talus lambakasvatuse poolega tutvumas.

Pärast Eesti külastust ütles SLC nõunik Christoffer Ingo, et nad said väga palju Eesti kohta teada. „Hea oli näha nii suuri kui väikseid põllumajandustootmisi ning tekkis tunne, et Eestis on sektori areng palju kiirem ning turustamine toimub efektiivsemalt,“ lisas Ingo.

Vahtmäe sõnas, et sellest käigust sai koda head kontaktid Soome esindusorganisatsiooniga ning nüüd ootavad Svenska Lantbruksproducternas Centralförbund liikmed Eesti põllumehi endale külla.

Rootsi keelt kõnelevate põllumeeste ja metsaomanike keskliit, Svenska Lantbruksproducternas Centralförbund Slc R.F. (SLC) on üks kahest põllumajanduse huvide kaitse organisatsioonist, kes esindab Soome põllumehi, metsaomanikke ja maaettevõtjaid. Keskliidu liikmed, 9 720 põllumeest ja 18 000 metsaomanikku, asuvad peamiselt Soome lõuna- ja läänerannikul ning Ålandi saartel.

SLC peamised ülesanded hõlmavad huvide poliitilist, ökonoomset ja sotsiaalset järelevalvet ning liikmete huvikaitset põllumajandus- ja metsapoliitikas, maksustamise, rahastamise, keskkonna- ja maapoliitika ning sotsiaalpoliitika osas. SLC on esindatud ka paljudes töörühmades ja komiteedes, mis käsitlevad põllumajanduspoliitikat, õigusakte ja muid küsimusi.

Eelmine luguÜhistegevuse konverentsil räägiti sellest, kui oluline on usaldus maaelu edendamisel
Järgmine luguSivar Irval: biomajandus on Eesti Nokia