Seeder: põllumehed peaksid oma toodangut enam töötlema

Põllumehed vajavad oma turujõu suurendamiseks senisest tihedamat koostööd ja peaksid ise hakkama toodangut enam töötlema, rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder täna Eesti Maaülikoolis toimuval ühistulise toidutöötlemise seminaril. „Põllumajandustootjad on toidutootmises reeglina kõige väiksem ja killustunum lüli. Seepärast pole põllumees üksikuna ka võrdne partner hinnaläbirääkimistel üha enam kontsentreeruva toidutööstuse ja jaekaubandusega,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Minister ütles seminaril, et põllumajandustootjate positsioone parandaks suurem ühistegevus oma toodete turustamisel ja töötlemisel. „Tootjate omavaheline koostöö ja ühistegevus võimaldaks pakkuda turule korraga suuremaid tootekoguseid ja parandada seeläbi oma läbirääkimisvõimet. See aitaks leida toodangule turgu ka välisriikides,“ lisas Seeder.

Seedri kinnitusel toetab ühistegevust ka uus maaelu arengukava aastateks 2014-2020, kus on pööratud suurt tähelepanu põllumajandustootjate ühistute tekkimisele ja arendamisele. „Suur osa ühistutest tegeleb jätkuvalt oma liikmete toodangu koondamise ja edasimüügiga. Samas peame pöörama tähelepanu sellele, et ühistud hakkaksid aktiivsemalt tegelema ka töötlemisega. Nii olemegi maaelu arengukava eelnõus kavandanud uue tegevusena uute ühistuliste töötlemisettevõtete tekkimisele kaasaaitamise,“ rääkis Seeder.

Eesti Maaülikoolis toimub täna, 31. mail seminar „Ühistulise töötlemise tulevikuvõimalused“, mis käsitleb ühistulise töötlemise võimalusi ja arenguid Eestis.
Seminari päevakava leiab http://ms.emu.ee/teadustoo/seminarid1/uhistulise-tootlemise-tulevikuvoimalused

Eelmine luguEesti aiandussektor saab arengukava
Järgmine luguPääsukese- ja ristikumärki kandvad tooted peavad olema püsivalt kõrge kvaliteediga