Saidafarmi valge juust tunnistati parimaks mahetooteks 2010

mahejuust.jpgTäna Eesti Vabaõhumuuseumis toimunud leiva- ja kartulipäeval kuulutati aasta parimaks parimaks mahetooteks AS Saidafarmi juust “Saida valge juust”. Parima mahetoote kategoorias kuulutati teise koha vääriliseks Katrin Seppa-Silmere pähklimüsli tumedas šokolaadis ja kolmanda koha pälvis Orapera Ökotalu kohvijook “Taluhommik”.

Parimaks mahetootjaks tunnistati Arvo Veidenbergi Pajumäe talu.Parima mahetootja kategoorias tuli teisele kohale Aivar ja Tiiu Siimu Elujõud OÜ ning kolmandale kohale Aili ja Tõnis Taalile kuuluv Taali Mesila OÜ.

“Konkurssidega soovime tunnustada tootjaid ja tarbijaid, kes nõuavad järjest enam mahetoitu”, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Ministri sõnul on positiivne, et Eesti ühiskonnas on kasvanud nõudlus puhta toidu järgi ja samas on suurenenud sellealane teadlikkus.

„Rõõm on tõdeda, et mahetoodangu mahud on hakanud reaalselt kasvama, samas aga oleme veel kaugel sellisest olukorrast, mis meil olla võiks. See on tõsine väljakutse nii töötlejatele kui ka kaubandusele”, nentis Seeder.

Parima tootja konkursile esitasid maheorganisatsioonid kokku 14 kandidaati ning tootekonkursil kandideerisid 18 talu ja väiketöötlejat kokku 41 tootega. Parima mahetoote väljaselgitamist juhtis Dimitri Demjanov Eesti Kulinaaria Instituudist, lisaks mahevaldkonna esindajatele oli hindamiskomisjoni kaasatud kolm tippkokka.

Konkursid korraldas Põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus koostöös Eesti Kulinaaria Instituudi ja Mahepõllumajanduse Koostöökoguga.

Vabaõhumuuseumis toimus pühapäeval ka suur leiva-ja kartulipäev, mille käigus õpiti tundma leiva saamislugu ja sellega seotud töid ning valmistati erinevaid teraviljatoite.

Avatud oli „Kartuliakadeemia“ telk, kus jagati kartuliga seotud informatsiooni, nõu andsid spetsialistid, kartulikasvatajad- ja teadlased ning kokad. Lisaks sai maitsta erinevaid kartulisorte ning kokkade poolt valmistatud kartulitoite.

Kogu üritust korraldas Eesti Vabaõhumuuseum koostöös Põllumajandusministeeriumi, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Kulinaaria Instituudi ja Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusega.

Eelmine lugu„Kuldmugul 2010“ võitjaks valiti ülekaalukalt Eesti kartulisort “Ando”
Järgmine luguEPKK kogub andmeid põllumajandus- ja toidusektori vabade töökohtade kohta