Saarte Hääl: Saaremaa juustust tehakse Itaalias juustupulbrit

Norras piimatooteid tootva ja müüva ettevõtte Synnove Finden tütarfirma Eestis vahendab Saaremaa juustu Itaaliasse, kus sellest tehakse juustupulbrit erinevate valmistoitude tarvis.

Synnove Finden Eesti AS-i juhataja Karin Mäe ütles Saarte Häälele, et möödunud aastal müüs firma Itaaliasse 40 tonni Saaremaa piimatööstuses toodetud juustu, millest valmistas juustupulbrit tuntud riivjuustu ja juustupulbrite tootja Fallini. Juustupulbrit kasutatakse paljudes riikides, eriti aga Vahemeremaades, kus on populaarsed täidisega pastatooted. Juustupulber läheb mitmesugustesse küpsetistesse ja täidetud roogadesse nagu näiteks ravioolid ja lasanje, aga seda kasutavad ka toiduainetetööstused, kes valmistavad kastmeid ja toidulisandeid.

Karin Mäe rääkis, et Itaalias valmistatakse palju erinevaid juustusorte, kuid mitte Põhjamaades tavapäraseid juustusid nagu Edam ja Gouda. Itaallased ei pane juustu võileiva peale, vaid riivivad tugevama maitsega j uustu pastatoodetele või naudivad veini kõrvale desserdi asemel. Kuna pulbrit tehakse reeglina lihtsamatest juustusortidest, tuleb neid sisse osta teistest riikidest.

Synnove Finden Eesti AS-i juhataja ütles, et nende ettevõte on teinud Saaremaa piimatööstusega koostööd juba paar aastat, siinse tööstuse juustu ja võid on vahendatud ka Norrasse. Samas on Synnove Finden˙il tugevad sidemed ka Itaalia turul. “Itaalia turg on meile strateegilise tähtsusega, müüme sinna Eestis valmistatud juustu ja ostame sealt selliseid juustusorte, mida Eestis ei toodeta,” lausus Mäe.

Saaremaa piimatööstuse juht Andi Saagpakk ütles, et tööstus on saatnud Itaaliasse suurte blokkidena tööstuslikku juustu,  mis on mõeldud kasutamiseks toiduainetetööstuses.

Allikas: Saarte Hääl, autor: Ain Lember

Eelmine luguKoolipiimatoetus kasvab enam kui seitsmele kroonile
Järgmine luguTeraviljasaak väheneb esialgsel hinnangul aastaga 14 protsenti