Rootsi Põllumeeste Liidu juhatus Eestis

Foto: Rootsi Põllumeeste Liidu president Palle Borgström Kehtna Mõisa OÜ-s

9.-10. novembrini külastas Eestit Rootsi Põllumeeste Liidu (LRF) juhatus eesotsas liidu presidendi Palle Borgströmiga, kes on ühtlasi ka Euroopa põllumeeste liidu COPA asepresident.

Rootslaste 15 liikmeline delegatsioon külastas Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistut, kus ühistu juhatuse esimees ja koja põllumajanduse grupi esimees Tanel-Taavi Bulitko andis ülevaate Eesti tõuaretusest, tõumaterjali tootmisest ja lihaveiste jõudluskatsest. Kehtna Mõisa OÜ juht Siim Riisenberg tutvustas külalistele oma ettevõtet, andis ülevaate piimatootmisest ja ettevõtte arendusprojektidest. Visiidi käigus külastati Kehtna Mõisa OÜ peagi valmivat uut noorkarjalauta. Koja nõukogu aseesimees Mirjam Pikkmets andis kohtumisel Rootsi delegatsiooniga ülevaate Eesti mahepõllumajandussektori arengutest.

10. novembril toimusid Rootsi põllumeeste kohtumised Maaeluministeeriumis, Keskkonnaministeeriumis ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis. Maaeluministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Peeter Seestrand rääkis kohtumisel ÜPP arengutest ning EPKK juhatuse esimees Roomet Sõrmus tegi ülevaate Eesti põllumajandusest ja rohemuutustega seotud väljakutsetest. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsleri Timo Tatariga toimunud kohtumisel räägiti taastuvenergeetikast. Keskkonnaministeeriumis olid põhitähelepanu all metsanduse küsimused.

Eelmine luguPõllumajanduspoliitika
Järgmine luguKeskkonnapoliitika