Rakvere Lihakombinaat: kodumaise värske liha müük kasvas 15%

2010. aasta viis esimest kuud on näidanud kodumaise värske liha tarbimise kasvu ja seda hoolimata osade müügikanalite äralangemisest märtsikuus. 2010. aasta 5 esimese kuuga müüs Rakvere Lihakombinaat Eestis ligikaudu 3800 tonni värsket liha, 2009. aasta samal perioodil ulatus värske liha müük ligikaudu 3300 tonnini.

Kodumaise kauba eelistamine lihatoodete puhul on kasvanud ning inimeste valikud  teadlikud, sest eelistatakse värsket kodumaist toodangut ja seda sõltumata soodushinna olemasolust. Seda kinnitab ka Rakvere Lihakombinaadi selle aasta värske liha müügi kasv 15% võrra võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

„Kodumaise värske liha müük on hoolimata keerulistest turusituatsioonidest jõudsalt kasvanud. Põhjuseks eelkõige tarbijate kasvav usaldus eestimaise toodangu vastu ja liha kõrge kvaliteet”  selgitas Anne Mere, Rakvere Lihakombinaadi juhatuse esimees. „Kindlasti mängib rolli ka liha atraktiivne väljapanek poeriiulitel ja meie tootearenduse töö parima sortimendi nimel,” lisas Anne Mere.

Kodumaise lihaveise kõrge kvaliteet on kasvatanud ka veiseliha tarbimist. Rakvere Lihakombinaadi veiseliha kogumüük oli 2010 aasta esimese nelja kuuga 97 tonni, mis on  30%  rohkem kui 2009 aasta samal perioodil.

TNS Emor 2010 lihaturuuuringust selgub, et sarnaselt möödunud aasta uuringule on nii värske liha kui lihatoodete osas jätkanud laienemist segment, kes ostab värsket liha ning lihatooteid peamiselt kauplusest 29%-lt 36%-le, kuid vahetevahel ka turult. Värskeid lihatooteid ostetakse küll valdavalt teenindusletist, kuid viimasel aastal on taas oluliselt kasvanud ka selveletist ostmine.

AS Rakvere Lihakombinaat on suurim kodumaine lihatööstus, mille toodang põhineb peamiselt Eestis kasvatatud lihal. Läbi Ekseko seakasvatussüsteemist, kuhu kuulub Eestis 22 seafarmi, tuleb Rakvere Lihakombinaati aastas 250 000 siga, lisaks ostab Rakvere Lihakombinaat lihatööstuse tarbeks 15 500 veist.

Eelmine luguToiduliit: Eestlaste toidulaua alustala on ikka olnud sealiha
Järgmine luguSekkumisladudest müüakse välja 11551 tonni võid