Puhkemajadele jagab järgmisel viiel aastal tärne MTÜ Eesti Maaturism

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas eile käskkirja, mille alusel korraldab järgmisel viiel aastal kodumajutusettevõtetele, puhkeküladele, -laagritele ning puhkemajadele järkude andmist MTÜ Eesti Maaturism.

Kodumajutusel, puhkekülal ja -laagril ning puhkemajal on võimalik taotleda kaks või kolm tärni, mida tähistatakse rukkilille stiliseeritud kujutisega. Ettevõttele omistatud järk aitab tarbijal paremini mõista majutusteenuse taset ja kvaliteeti. Majutusettevõttele antakse järk kolmeks aastaks, selle taotlemine on vabatahtlik.

Järgu omistamisel pööratakse lisaks ruumide suurusele ja sisustusele tähelepanu ka ümbritsevale keskkonnale, viidastikule ja parkimisaladele, infomaterjalide olemasolule, lisavõimaluste kättesaadavusele (lisatekk, lisapadi jms), teenindusvalmidusele, hommikusöögi võimalusele jms.
Praegu on Eestis 19 kahe ja 22 kolme tärniga kodumajutust, puhkeküla ja -laagrit ning puhkemaja. Järgumärgiseid väljastatakse ettevõtetele aastaringselt.

MTÜ Eesti Maaturism korraldas järkude andmist ka eelmisel viiel aastal. Järgu nõuetega saab täpsemalt tutvuda MTÜ Eesti Maaturism kodulehelhttp://www.maaturism.ee/index.php/?id=jargutamine. Riiklikus turismiinfoportaalishttp://www.puhkaeestis.ee ja http://www.visitestonia.com kuvatakse järgumärgiseid omavaid ettevõtteid esireas.

Hotellidele ja motellidele tärnide andmist korraldab Eesti Hotellide ja Restoranide Liit.

Eelmine luguEPKK ei toeta Maaülikooli liitmist
Järgmine luguValik mõttearendusi: Kuidas Eesti toiduaineturg turuosalisi teenib?