Projekti „BalticBiomass4Value“ töörühma 3. koosolek

Foto: shutterstock.com

21. – 22. novembrini 2019 toimus Soltaus, Saksamaal, Interreg Baltic Sea Region programmi projekti „BalticBiomass4Value“ (ehk BB4V) töörühma 3. kohtumine, kus projekti partnerid andsid ülevaate hetkearengutest ja planeeriti edasisi tegevusi.

Valminud on tegevuse A2.1 aruanne, mis annab ülevaate biomassi kasutamisest energeetikasektoris ja bioenergia tootmise kohta Läänemere regioonis. 2019. aasta lõpus valmib tegevuse A2.2-1 aruanne biomassi väärtusahelate kaardistamise kohta Läänemere regioonis. Aruannete põhjal koostatakse Läänemere regiooni riikide ülevaatelehed, mis sisaldavad ka võimalike poliitika soovitusi biomassi kasutamise soodustamiseks. Kõik valminud aruanded avalikustatakse projekti kodulehel.

Projekti tegevuse A2.3 raames töötatakse välja 12 ärimudelit bioenergia ja biotoodete tootmise  kohta. Ärimudelid koondavad endas erinevate riikide head praktikad, kasutades sisendina reaalseid ettevõtete tasemel näiteid. Täna on projekti partnerid kokku esitanud ligi 50 näidet. Tegevuse valmimise tähtaeg on 2020. aasta juuni lõpp, pärast mida tutvustatakse valminud ärimudeleid ka huvirühmadele.

2020. aasta esimeses pooles on planeeritud toimuma ka siseriiklikud töörühmad, kus tutvustatakse bioenergia ja biotoodete tootmiseks kasutusel olevaid erinevaid tehnoloogiad ja projekti tegevusi. Täpsem info Eestis toimuva töörühma kohta 2020. aasta jaanuaris.

Ühtlasi on koostamisel ka ülevaade Läänemere regiooni riikide biomajanduse poliitikate kohta. Seejuures valmivad soovituslikud poliitika suunised iga riigi kohta ning plaanis on korraldada ka poliitika kujundajatele suunatud temaatilised töörühmad.

Lisaks toimub 11. – 12. märtsini 2020 Rostockis, Saksamaal, projekti BB4V avakonverents, rohkem infot konverentsi kohta avalikustatakse plaani kohaselt detsembri lõpus projekti kodulehel, kus toimub ka üritusele registreerumine.

 

Eelmine luguPõllumajanduse ja maaelu eelinfo 48. nädal
Järgmine luguGruusiast on kujunemas arvestatav eksporditurg Eesti tõuveistele