PRIA: taotlusi võiks esitada varem, et vajadusel muudatusi teha

Foto: Visualhunt.com

Pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluse on esitanud 4679 klienti, taotlusi võetakse vastu 15. juunini.

PRIAs on täies hoos pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trelli sõnul on vastuvõtt kulgenud sujuvalt, kuigi sel aastal on väga palju uusi toetusi ja  tehnilise poole pealt oli vaja e-PRIAsse üles ehitada just neile vastav taotluste vastuvõtu keskkond.

„Siinkohal tänan meie arenduspartner AS CGI Eestit, kellega teeme tihedalt koostööd, et meie kliendid saaksid võimalikult mugavalt taotlused ära esitada. Siiski tahaksin kliente paluda, et esitage taotlus ära võimalikult varakult, sest siis saame vajadusel tähelepanu juhtida võimalikele puudustele taotlustes ja taotlejad saavad need taotlusperioodil ära korrigeerida,“ lisas Trell.

Käesoleval aastal saab taotleda üle 20 erineva toetuse. Pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste maksmiseks on eelarves ette nähtud üle 208 miljoni euro. Kui taotleja soovib taotlust esitama tulla PRIA maakondlikusse teenindusbüroosse, on vajalik eelnevalt broneerida aeg taotluse esitamiseks. Seda saab teha kas PRIA kodulehelt www.pria.ee/broneering või helistades teenindusbüroosse.

Toetuste sisu ja taotlemise tingimuste kohta saab täpsemat infot meetmete määrustest, PRIA kodulehel olevatest tutvustustest ning „Abiks taotlejale“ juhenditest, mis on samuti avaldatud PRIA kodulehel. Jooksvalt on pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotluste esitamise statistika eelmise päeva seisuga näha PRIA kodulehe toetuste statistika leheküljel (graafik „Pindala- ja maaelu arengu loomapõhiste toetuste taotlemine 2023. aastal“).

Toetuste ja e-PRIA kasutamise kohta saab abi küsida helistades PRIA pindala- ja loomatoetuste infotelefonil 737 7679 või pöördudes MES nõuandeteenistuse konsulentide poole. Konsulentide kohta leiab täpsemat infot MES nõuandeteenistuse kodulehelt.

Eelmine luguParima Noortaluniku nimetuse noppis Tiina Laanemets
Järgmine luguKestlik toidusüsteem muudab seniseid põhimõtteid