Põllumehed valisid endale uued esindajad

Fotol: Tanel Bulitko, Tõnu Post, Vahur Tõnissoo

Eile, 16. juunil toimus Türi kultuurikeskuses Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraline üldkoosolek. Üldkoosolekule järgnes põllumehi ja nende ühinguid koondava koja põllumajandusgrupi koosolek, kus valiti 21 kandidaadi hulgast grupile uus kuueliikmeline juhatus.

Põllumajanduse grupi esimeheks valiti kõige rohkem hääli saanud Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko ning grupi aseesimeesteks Estonia Farmid OÜ juhatuse liige Jaanus Marrandi, Põllumeeste Ühistu KEVILI nõukogu liige ja Avispeamees OÜ juhatuse liige Jaak Läänemets, Taivo Koka Talu juht Karin Sepp, Järvamaa Põllumeeste Liidu ja Virumaa Põllumeeste Liidu juhatuse liige Mae Alviste ning VAKLAK OÜ juhatuse liige Margus Muld.

Kõik kuus põllumajanduse grupi juhatuse liiget valiti ühtlasi põllumeeste esindajateks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 12-liikmelisse nõukogusse.

„Põllumajandusgrupp on koja kõige suurema liikmeskonnaga grupp, ühendades erinevaid põllumajandustootjaid, maakondlike ja erialaorganisatsioone. Soovin, et valdkondade-ülene koostöö oleks tagatud ja esindatud oleks kõikide huvigruppide mõtted ja ettepanekud. Loodan heale koostööle kõigi meie liikmete vahel,“ ütles põllumajanduse grupi uus esimees Tanel Bulitko.

„Hindan kõrgelt põllumajanduskoja senist tööd põllumajandusvaldkonna teemadega tegelemisel. Eesti põllumajanduse jaoks on ees väga olulised ajad. Kokkuleppimisel on Euroopa Liidu ühine põllumajanduspoliitika järgmiseks seitsmeks aastaks, selle rahastamine ja siseriiklik rakendamine. Oluline on, et Eesti põllumehed suudaksid nende otsuste kujundamisel ja valikute tegemisel tõhusalt kaasa rääkida. Pean oluliseks kohaliku tooraine osakaalu tõstmist meie tööstuste tootesortimendis ning tarbija toidulaual,“ rõhutas Bulitko.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on suurim maamajanduse esindusorganisatsioon, mis on loodud 1996. aastal. Kojal on 108 liiget, nende hulgas paljud erialaliidud ja ühistud Eesti põllumajanduse, toidutootmise, maamajanduse ja metsanduse peamistest tegevusvaldkondadest. Koja liikmed jagunevad nelja gruppi: põllumajandustootjad, töötlev tööstus, muu maamajandus ja metsandus. Koja põllumajanduse grupis on 55 liiget. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja igapäevast tööd juhib kolme liikmeline juhatus, kuhu kuuluvad Roomet Sõrmus, Vahur Tõnissoo ja Meeli Lindsaar.

Lisainfo: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, juhatuse liige Vahur Tõnissoo, tel 53 31 51 98, vahur@epkk.ee

Eelmine luguVärske uuring: Tarbijatele meeldib uuendatud Pääsukesemärk
Järgmine luguBalti riikide põllumehed küsivad valitsusjuhtidelt võrdset kohtlemist