Põllumehed pärivad Brüsseli ametnikelt aru ühise põllumajanduspoliitika tuleviku kohta

Eesti põllumehed teevad 10. ja 11. veebruaril visiidi Brüsselisse. Kohtutakse Eesti alalise esinduse põllumajandustalituse direktori Olavi Petroniga, et saada infot, millega talitus tegeleb, kuidas seal kaitstakse Eesti põllumeeste huve ning milline on esialgne info ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tuleviku kohta pärast 2013. aastat.

Eesti põllumajandusorganisatsioonidel on oma inimene ka üleeuroopalise põllumeeste keskorganisatsiooni COPA-COGEGA juures. Tutvutakse esindaja Ene Kärneri tööga, saadakse ülevaade COPA-COCEGA tööst ja kohtutakse selle peasekretäri Pekka Pesoneniga, et diskuteerida ÜPP tulevikust, otseallika vahendusel tutvuda COPA-COCEGA positsiooniga ning teha omapoolseid ettepanekuid.

Eesti Põllumeeste Keskliidu (EPK) asepresident Jaan Sõrra sõnul on aastad 2011 ja 2012 põllumeestele määrava tähtsusega, sest 2013. aastast rakenduv ühise põllumajanduspoliitika reform on toidutootjatele ellujäämise küsimuseks.

„Kui toetusi, mis erinevad vanades ja uutes liikmesriikides praegu kordades, ei võrdsustata, siis pole tagatud Eesti põllumajanduse jätkusuutlikkus – ühisel Euroopa Liidu turul pole võimalik pikema perioodi jooksul toota toitu ebavõrdsetes konkurentsitingimustes. Loodame, et nii Eesti valitsus, esinduse põllumajandustalitus kui ka COPA-COCEGA mõistavad seda ning teevad kõik, et Euroopa Liidu aluspõhimõte – solidaarsus – kajastuks ka ühises põllumajanduspoliitikas,“ ütles Jaan Sõrra.

Visiidi raames toimub ka kohtumine Euroopa Komisjoni asepresidendi Siim Kallasega. Kõrgelt euroametnikult soovime infot ja tulevikuvisioone Euroopa Liidu ja eurotsooni kohta.

Brüsseli reis toimub Europarlamendi liikme Ivar Padari kutsel, osalevad talunikud, põllumajandusettevõte juhid ja EPK juhtkond, grupi suurus on 21 põllumeest.

Eelmine luguStatistikaamet: Mullune marjasaak jäi kasinaks
Järgmine luguSwedbank: Välisnõudlus parandab Eesti põllumeeste väljavaateid