Põllumeeste Keskliidu presidendiks valiti Tõnu Post

Täna, 18. mail Särevers toimunud Eesti Põllumeeste suurkogul valiti liidu presidendiks Saaremaa Põllumeeste Liidu juht Tõnu Post.

„Praegusel põllumajanduse, eriti piimakarjakasvatajate ja seakasvatajate, jaoks väga keerulisel ajal tuleb tublisti panustada põllumeeste koostöö tõhusamaks muutmisele. Pean põllumeeste ühistulist tegevust tuleviku seisukohalt ainuõigeks ja püüan teha kõik, et põllumajandustootjate tulevik läbi koostöö oleks edukas ja edasiviiv,“ ütles värske president Tõnu Post.

Tõnu Post on veterinaari haridusega põllumees, kes juhib Saaremaa üht suuremat põllumajandusettevõtet – Kõljala Põllumajanduse Osaühingut. 2012. aastal valiti ta Saaremaa aasta põllumeheks ja teda on tunnustatud ka Saaremaa aasta ettevõtja tiitliga. 2013. aastal valiti ta Aasta Põllumeheks ning samal aastal sai ta ka parima piimakarjakasvataja tiitli. Põlisel Saaremaa mehel on peale juhiomaduste ja töökuse ka tubli annus missioonitunnet, et oma kodukandi elu edendada, kirjutas Maaleht tema kohta 2013. aastal.

Eesti Põllumeeste Keskliit on 1990. aastal loodud maakondade põllumajandustootjate liitude, tegevusalade liitude ja ühingute mittetulunduslik ühendus, mis tegutseb vabatahtlikkuse põhimõttel. Liidu eesmärgid on põllumajanduse ja maaelu edendamine, liidu liikmete majanduslike ja erialahuvide ning õiguste kaitsmine kõigis instantsides, ühistegevuse arendamine, nõustamise ja täiendõppe korraldamine, keskkonnasõbralikule ja loodussäästlikule majandamisele kaasaaitamine.

Lisainfo:
Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo, tel 5331 5198, e-kiri: vahur@eptk.ee
Eesti Põllumeeste Keskliidu president Tõnu Post, tel 5083914, e-post: tonu.post@mail.ee

Eelmine luguLoomade karjatamine veekogude ääres aitab hoida keskkonda
Järgmine luguSeakasvatajate kahjud tuleb hüvitada ja sealihatootmise vähenemist pidurdada