Põllumajandustootjate ja Eesti Energia esindajad jõudsid üksmeelele mitmes koostööküsimuses

Täna põllumajandusministeeriumis toimunud põllumajandustootjate ja Eesti Energia esindajate kokkusaamisel arutati koostöövõimalusi  maapiirkondades ja põllumajandusettevõtetes elektrivarustatuse parandamiseks.

„Ministeeriumi jaoks on oluline teada, millised on põllumeeste ja Eesti Energia esindajate ootused üksteise suhtes“, ütles koosolekut juhtinud põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Eesti Energia poolt leidis positiivset vastukaja põllumajandustootjate ettepanek osaleda selliste põllumajandusettevõtete kaardistamises, millised võiksid  edaspidi kriisiolukorras prioriteetsed olla, kus potentsiaalne tekkiv kahju on suurim. Samuti arutati, millised võiksid olla erinevad operatiivsed infokanalid kriisi- või avariiolukordades. Eesti Energia esindajad pakkusid võimalust, et põllumehed võiksid olukorra efektiivsemaks lahendamiseks pöörduda lisaks üldisele riketetelefonile ka otse võrguhalduri poole, kes omab ja vahendab vastavat piirkonda puudutavat infot.

Nii põllumajandusministeeriumi, Eesti Energia kui ka põllumeeste esindajad tõdesid üksmeelselt, et tänane arutelu oli oluline kõikidele osapooltele ning sarnased arutelud võiksid kasulikud olla ka piirkondlikul tasandil.

Eelmine luguEestlased said rahvusvahelisel noorte aednike kutsevõistlusel teise koha
Järgmine luguEestimaalastest rohkem söövad kartulit vaid lätlased ja leedukad