Põllumajandussektori suurnäitus on homseks valmis

ERM on saanud põllumajandussektori igasügiseseks kohtumispaigaks.

„EPA2022 toimumine juba neljandat aastat näitab sektori elujõulisust ja seda, et põllumajanduses töötavad inimesed on aktiivses elukestvas õppes,“ kommenteeris Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esimees Roomet Sõrmus messi ajal toimuvat tihedat seminaride ja konverentside kava.

Maaeluminister Urmas Kruuse, kes võtab sõna kahel konverentsil, ütles, et Eesti põllumajanduse aastanäitus on hea võimalus valdkonna ettevõtetele kokkusaamiseks, uute trendide arutamiseks ja koostöösuhete loomiseks, mis aitab kaasa sektori arengule ja ühtsusele.

„Selleks, et meie inimestel oleks toit laual, tuleb hoida meie sektor elujõulisena ning arenemisvõimelisena. Töötame maaeluministeeriumis selle nimel igapäevaselt ning teame, et seda teevad ka meie kohalikud tootjad ja tarbijad,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Ainult nii saamegi kindlad olla, et meie tootjad on konkurentsivõimelised ja jätkusuutlikud ning tagame, et suudame tulevikus toota vähemalt nii palju toitu, et see kõigi toidulaua kataks,“ kinnitas ta. 

Maaeluminister osaleb EPA2022 messil sõnavõttudega nii Aianduse visioonikonverentsil kui Rahvusvahelisel biomajanduse konverentsil ja tema sõnul on igati tervitatav, et põllumajandussektori kahepäevane mess on täidetud nii rikkalikult uue teabega. Lisaks osaleb minister messi otsestuudio infotunnis, kus vastab päevakajalistele küsimustele.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 12.-13. oktoobril toimuval EPA2022 osaleb ligi 80 ettevõtet ja organisatsiooni. Suurürituse raames toimub viis  konverentsi – Aianduse Visioonikonverents, Maheturg 2022, Lihaveisekasvatuse aastakonverents, Rahvusvaheline biomajanduse konverents ja Metsandusfoorum ning 45 seminari.

Eelmine lugu11.10.2023 EPKK konverents “Metsandusfoorum 2023”
Järgmine lugu11.10.2023 EPKK konverents “Maheturg 2023”