Põllumajanduskoja esindaja nimetati MES nõukogu liikmeks

Maaeluminister Urmas Kruuse nimetas esmaspäeval ametisse Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogu viis uut liiget, et täiendada sihtasutuse otsustusprotsesse nii põllumajandussektori esindusorganisatsioonide, toidutööstuse kui ka akadeemilise vaatega.

„Muudatused MESi nõukogus pole ajendatud pelgalt uue valitsuse ametisse asumisest, vaid otsuste tegemisse on edaspidi kaasatud senisest oluliselt laiem vaade nii põllumajandustootmisele kui ka maaelule üldse,“ lausus maaeluminister Urmas Kruuse. „MESi nõukogusse lisanduvad põllumajandusorganisatsioonide ja toidutööstuse esindaja, samuti on kaasatud nii Maaülikooli rektor kui ka regionaalpoliitiline vaade omavalitsusjuhi silme läbi.“

MESi nõukogu uute liikmetena alustavad tööd Maido Ruusmann, Mait Klaassen, Aivar Rosenberg ja Sirje Potisepp, samuti Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Nõukogus jätkavad senist tööd liikmetena Mart Undrest, Janika Usin, Rein Randver, Marko Gorban ja nõukogu esimehena Andres Oopkaup.

Taust:

Traditsiooniliselt on nii Eestimaa Talupidajate Keskliidu kui ka Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja esindajad kuulunud Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogusse, kuid maaeluminister Mart Järvik otsustas kutsuda koja ja taluliidu esindajad 2019. aasta kevadel MES-i nõukogust tagasi. Mingeid arusaadavaid põhjendusi selle otsuse kohta ei jagatud. Mõlemad organisatsioonid on vahepeal korduvalt taotlenud oma esindaja nimetamist sihtasutuse nõukogusse. Roomet Sõrmus on eelolevaks aastaks mõlema organisatsiooni ühine esindaja sihtasutuse nõukogus, sest kahjuks ei olnud võimalik mõlemal organisatsioonil nimetada eraldi esindajat. Ühise esindaja nimetamisel on koda ja taluliit omavahel kokku leppinud ühise esindaja roteerumises nõukogus.

1993. aastal asutatud Maaelu Edendamise Sihtasutuse eesmärk on toetada ja elavdada Eesti maapiirkonna ettevõtlust, luues paremaid võimalusi kapitalile ligipääsuks ning tõstes maaettevõtluse konkurentsivõimet.

Eelmine lugu01.03.2022 – EPKK Keskkonnafoorum 2022: Rohepööre põllumajanduses ja selle jätkusuutlik rahastamine
Järgmine luguErakorralise toetuse taotluste vastuvõtt algab 15. märtsil