Koda kutsub toidutootjaid taotlema Pääsukesemärki

Kutsume Eesti toidutootjaid taotlema oma toodetele Pääsukesemärki, mis viitab toote kodumaisele päritolule ja kvaliteedile. Pääsukesemärk sai sellel kevadel uue kuue ja tunnuslause “Tunnustatud Eesti Toit”, et tarbijatele anda veelgi selgem sõnum toidu kodumaise päritolu kohta.

Pääsukesemärki ja seda kandvaid tooteid tutvustab koda uuel kodulehel www.pääsuksemärk.ee, Facebooki lehel “Tunnustatud Eesti Toit” ja erinevatel üritustel ning Eesti toidumessidel, korraldame ka Pääsukesemärki tutvustavaid kampaaniaid.

Pääsukesemärk on Teie toodetele tõhus turundustugi ja aitab toodetel tarbijatele paremini silma paista. Toidujulgeolek, keskkonnateadlike otsuste tegemine, kodumaise tooraine esiletõstmine ja väärindamine on viimasel ajal muutunud tarbijate jaoks üha olulisemaks, mistõttu pakub Pääsukesemärk ainulaadse võimaluse selle rõhutamiseks.

Pääsukesemärk on erinevate uuringute tulemuste kohaselt Eesti kõige tuntum toidumärgis, mida teab umbes 90% tarbijatest.

Tootele pääsukesemärgi kasutamisõiguse saamiseks palun esitage põllumajanduskojale (e-mailile: evi@epkk.ee) avaldus 22. juuniks 2020. a.  Avalduse vormi leiate SIIT.

Iga toote jaoks tuleb täita eraldi avaldus. Vajadusel võite kasutada ka selle uudise juures avaldatud avalduse ja tootekirjelduse vormi.

EPKK kontrollib esitatud dokumentide vastavust ning viib läbi sensoorse vastavushindamise.

Tooteid hindavad pimetestil toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toit, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; alkohoolsed joogid; kalatooted; lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted.

Ühe toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Kuni 200 000-eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Pärast toodete testimist teavitame Teid hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Kui ettevõte osaleb oma toodetega Pääsukesemärgi hindamisel esmakordselt, sõlmime litsentsilepingu ettevõtte ja EPKK vahel. Litsentsileping on tähtajatu. Kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, siis Pääsukesemärgi kandmise õigus pikeneb tootele automaatselt. Ettevõte saab aasta alguses arve, millel kirjas ka Pääsukesemärgi kandmise õigust omavad tooted.

Ootame Teie ettevõtet oma toodetele Pääsukesemärki taotlema!

Lisa 1: EPKK kvaliteedi- ja päritolumärgi Pääsukesemärk ehk TUNNUSTATUD EESTI TOIT kasutamisõiguse TAOTLEMISE TINGIMUSED JA KORD

Lisa 2: EPKK kvaliteedi- ja päritolumärgi Pääsukesemärk e Tunnustatud Eesti Toit  kasutamisõiguse taotlemise HINNAKIRI

Lisa 3: Tootele EPKK päritolu-ja kvaliteedimärgi Pääsukesemärk ehk
„Tunnustatud Eesti Toit” taotlemise AVALDUS

Lisa 4: TOOTEKIRJELDUS EPKK kvaliteedi- ja päritolumärgi Pääsukesemärk ehk Tunnustatud Eesti Toit taotlemise avalduse juurde

 

Eelmine luguPääsuke sai 20. sünnipäevaks uue kuue ja oma pesa
Järgmine luguPõllumehed: Maksu- ja Tolliamet on meie partner