Põllumajanduse tippjuht 2022 on Ahti Kalde

Põllumajanduse tippjuht 2022 on Sadala Agro juht Ahti Kalde. Foto: Meelika Sander-Sõrmus

Täna, 30. septembril anti Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis toimunud konverentsil „Põllumees kui tippjuht“ kümnendat korda korda välja põllumajandussektori tippjuhi tiitel, mille pälvis Sadala Agro juhatuse liige Ahti Kalde. Tiitli andis üle maaeluminister Urmas Kruuse.

Põllumajanduse tippjuht 2022, Ahti Kalde sõnas, et õnnelikud on inimesed, kellel on võimalus end teostada valdkonnas, mis neile tõeliselt meeldib ning temal on õnn ja au olnud nende hulka kuuluda.
„Põllumajandus ongi just üks mitmekesisemaid ja väljakutseid täis tegevusalasid, kus ei ole võimalik kogeda igavust, olukordade ja lahenduste sarnasust. Kiiresti muutuvas keskkonnas tuleb järjest enam tegeleda käigult taktikaliste tegevustega, et strateegilistest sihtidest mitte kõrvale kalduda. Rahulikult kulgemise aeg on möödas – õigemini pole seda olnudki,“ ütles Kalde.
Tema sõnul võiks pigem öelda, et põllumajandusega tegelemine on kui maraton, mis on täis pikitud erineva raskusega sprindidistantse, sekka ka orienteerumisrännakuid. „Kuid üksi seda maratoni ei läbi, selleks on vaja usaldusväärset meeskonda, kellel igaühel on täita oma ülesanne. Seega, õnnestumise eelduseks on professionaalsed ja pühendunud tiimikaaslased sinu ümber,“ ütles Kalde.

Maaeluministri Urmas Kruuse sõnul nõuab tippjuhiks ja tipp-põllumeheks olemine ääretult palju vaeva ning suurt tööd mitmel rindel korraga. „Ahti Kalde on selle musternäide. Ta on tänu oma töökusele ning kohanemisvõimele pälvinud põllumajanduse valdkonnas suure austuse, tehes ühtaegu ühiskonna, meie sektori ning ka kohaliku kogukonna heaks tänuväärset tööd. Teravilja on eestlased läbi aegade väga tähtsaks pidanud, nii majanduslikus kui ka kultuurilises mõttes. Tänu sellistele põllumeestele nagu Ahti Kalde olen kindel, et see nii ka jätkub,“ sõnas Kruuse.

Valimiskomisjoni esinaise ja Swedbanki põllumajandussektori juhi Brit Padjuse sõnul tunnustab komisjon tippjuhte, kes on eeskujuks kogu sektorile. „Ahti Kaldet iseloomustavad innovaatilised lähenemised ja kaasaegsed mõttesuunad. Lisaks sellele on Ahti suurepärase tehnilise taiplikkusega ning ta oskab kaasata uusi tehnoloogiaid suurema efektiivsuse saavutamiseks. Ahti on alati soovijatele valmis oma teadmisi jagama,“ ütles Padjus.

Ahti Kaldet autasustati skulptuuriga „Kuldne viljapea“, mille autor on Tiiu Kirsipuu.

TASUB TEADA
Põllumajandussektori tippjuhi tiitli on eelnevatel aastatel pälvinud:
2021 – Kaska-Luiga OÜ juht Avo Kruusla
2020 – Crocus OÜ juhatuse liige Andres Oopkaup
2019 – Trigon Dairy Farming Estonia AS juhatuse liige Margus Muld
2018 – Männiku Piim OÜ juht Avo Samarüütel
2017 – Kõljala Põllumajanduslik OÜ juht Tõnu Post
2016 – OÜ Avispeamees juht Jaak Läänemets
2015 – OÜ Estonia tegevjuht Ain Aasa
2014 – OÜ Kehtna Mõisa juht Märt Riisenberg
2013 – OÜ Voore Farm juht Indrek Klammer

Konverentsi „Põllumees kui tippjuht“ korraldavad alates 2006. aastast Olustvere teenindus- ja maamajanduskool ning Corpore Konverentsid.
Konverentsi ametlik koduleht: www.pollumeeskuitippjuht.ee.

Eelmine luguPõllutehnika õige seadistus annab täpsed andmed edaspidiseks tegevuseks
Järgmine lugu29-30. septembril toimuvad Säreveres Eesti Künnimeistrivõistlused 2023