POLAGRA-FOODIL uut turgu otsimas

POLAGRA-FOOD 2010 13.-16. septembrini kestab Poolas Poznani messikeskuses rahvusvaheline toidumess POLAGRA-FOOD 2010. Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab messil Eesti toidutootjate ühisstendi. Tänavu sõitsid Poola oma tooteid tutvustama Maag Piimatööstus, Pai-Pagarid ja VGA Kaubandus. Eesti tootjate huvi on sealsele suurele turule pääseda – Poolas elab 38, 6 miljonit elanikku. Lisaks on Poola Eesti jaoks oma asendi tõttu oluline transiidimaa.

Maag Piimatööstus otsib Poolast võimalikke huvilisi toorjuustule, kodujuustule ja jogurtitele – toodetele, mille säilivusaeg kannatab transportimist Poolasse. Esimeste messipäevade jooksul käis tooteid uudistamas juba mitmeid huvilisi, jääb vaid loota, et nad leiavad oma toodete eksportimiseks kindla kontakti. Maag Piimatööstus osaleb Polarga-Foodil juba teist korda.

Pai-Pagarid otsivad Poolas edasimüüjat oma käsitsi valmistatud küpsetistele. Küpsised ja pirukad maitsevad külastajatele väga ja on tulnud ka pakkumisi edasimüüjate hulgast.
Vinnutatud veiseliha tootval VGA Kaubandusel on Poolas edasimüüja juba olemas, kuid  ka nemad soovivad oma tooteid Poola turul rohkem reklaamida ja turgu laiendada. Huvilisi on nende toodetega tutvumas käinud juba palju ja saadud on mitmeid kasulikke kontakte.
Samal ajal Polagra-Foodiga toimub Poznani messikeskuses ka toiduainetööstustele suunatud seadmete mess Polagra-Tech, toitlustuse mess Gastro Trendy. Lisaks toimub ka Poola erinevatest regioonidest pärit toodete mess “Regioonide Maitse – The tastes of regions”. Poznani messikekus on suurim Poolas.
Eelmine luguPOLAGRA-FOODIL uut turgu otsimas
Järgmine luguSaksa-Prantsuse ühisseisukoht ÜPP tuleviku kohta