Pindalatoetuste taotlemiseks on aega veel vaid nädala jagu päevi

Esimesed poolteist nädalat on toonud PRIAsse alles neljandiku kõigist oodatavatest taotlustest, kuid e-PRIA portaali kasutamine on võrreldes möödunud aastaga tõusnud üle kahe korra. Pindalatoetuste taotlemise periood kestab veel kuni 21. maini.

Pindalatoetuste taotlusperioodi keskpaigaks, 12. mai õhtuks, oli PRIAsse laekunud 4440 pindalatoetuste taotlust, mis moodustab oodatavast taotluste koguarvust –  ligi 16 000 taotlusest – vaid veidi üle neljandiku. Esitatud taotlustest 337 esitati elektrooniliselt läbi kliendiportaali e-PRIA. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga  ei ole taotlemise aktiivsus oluliselt tõusnud – möödunud aastal oli samaks ajaks taotlusi esitatud 4222. Tublisti on aga suurenenud e-PRIA kasutamine – eelmisel aastal samal ajal oli e-PRIA kaudu esitatud vaid 142 taotlust.

Kõige aktiivsemalt esitasid esimese 1,5 nädala jooksul taotlusi Võrumaa kliendid – neilt on laekunud 556 taotlust ning kõige vähem taotlusi oli kolmapäevaõhtuse seisuga esitatud Ida-Virumaal – 107 taotlust.  Posti teel oli PRIAsse saadetud 53 taotlust. PRIA soovitab klientidel eelistada posti teel saatmisele taotluse esitamist e-PRIA kaudu või maakondlikus teenindusbüroos, kuna nii tehakse taotlusele juba vastuvõtmisel esmased kontrollid ja võimalikud vead saavad välistatud. Kui tekib siiski vajadus saata taotlus posti teel, siis on kindlasti soovitav kasutada PRIA kodulehelt leitavaid abimaterjale, mille abil saab klient ise enda taotlusele esmase kontrolli teha ja veenduda, et kõik vajalikud taotlusvormi lahtrid said täidetud. Taotlusvormide täitmise juhendmaterjalid ja muud abimaterjalid on leitavad PRIA kodulehel aadressil www.pria.ee/pindalatoetused2010
Taotlusvorm on vaja kindlasti eelnevalt ära täita ka maakondlikku teenindusbüroosse tulles!

Kuna viimasel taotlusnädalal tuleb PRIA teenindusbüroodesse kaks kolmandikku kõigist pindalatoetuste taotlejatest, siis on soovitav järjekordade vältimiseks ja PRIAga mugavamaks asjaajamiseks kasutada e-PRIA portaali, kuhu pääseb PRIA koduleheltwww.pria.ee. Kuna põldude elektroonilisele kaardile kandmine võib võtta aega, on soovitav nn põldude joonistamise teenusega tutvuda juba varem ning mitte jätta taotluse esitamist päris taotlusvooru lõppu.
Kui klient soovib taotluse esitada teenindusbüroos, siis on võimalik selleks eelnevalt broneerida aeg PRIA kodulehel www.pria.ee/reg,  helistades PRIA pindalatoetuste infotelefonil 7377 679 või maakondlike teenindusbüroode üldtelefonidel.

PRIA loodab, et pindalatoetuste taotlusvoor möödub kõigi klientide jaoks sujuvalt ja palub probleemide vältimiseks mitte jätta taotluse esitamist viimastele taotlusvooru päevadele. Samuti on võimalik abi saamiseks aegsasti pöörduda konsulentide poole, kelle kontaktandmed leiab leheküljelt www.pikk.ee
Peale pindalatoetuste  taotlusvooru lõppu 21. mail saab taotlusi esitada hilinenult kuni 15. juunini (sel juhul väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta). 15. juunini saab ka juba varem esitatud taotluse andmeid muuta.

PRIA teenindusbürood on avatud esmaspäeviti kell 08.30-18.00 ning teisipäevast reedeni  kell 8.30-16.00. Erandina on pindalatoetuste taotlemise perioodil teenindusbürood avatud ka eeloleval laupäeval, 15. mail kell 8.30 – 15.00.
Esitatud taotluste arvud maakonniti, 12.05.2010 seisuga:

Maakond Taotluste arv
e-PRIA 377
Posti teel saabunud 53
Harjumaa 280
Hiiumaa 136
Ida-Virumaa 107
Jõgevamaa 216
Järvamaa 139
Läänemaa 192
Lääne-Virumaa 243
Põlvamaa 206
Pärnumaa 349
Raplamaa 262
Saaremaa 355
Tartumaa 431
Valgamaa 254
Viljandimaa 284
Võrumaa 556
Kokku 4440

 

Eelmine luguLuigel valiti Viss 2010
Järgmine luguVirumaa Teataja: Piimahinda poes kergitab nõudmine maailmaturul