Piimatalgute suur finaal võtab esmaspäeval piimakuu kokku

piimatalgud finaalEesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kuulutas oktoobri piimakuuks ja korraldas üleriigilised piimatalgud, et seeläbi toetada kodumaiseid piimatootjaid. Kutsume kõiki eestimaalasi esmaspäeval, 31. oktoobril osa võtma piimatalgute finaalist ning kodus, koolis või töö juures pöörama erilist tähelepanu piimatoodete tarbimisele.

„Esmaspäeval võiks nii kodus, koolis kui töö juures oma toidusedelis tavapärasest suuremat tähelepanu pöörata just piimatoodetele ning sellest ka Facebookis foto abil teistele teada anda kasutades pildi juures märksõna #piim,“ kutsus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus eestimaalasi üles näitama oma piimalembust ja toetust Eesti piimatootjatele.

Kutsume ühtlasi kõiki esmaspäeval kell 12-13 läbi astuma Tallinna kesklinnas asuvast Tammsaare pargist, kus pakume linnarahvale kodumaistest taludest pärit ehtsat lehmapiima. Oma lehmade piima pakuvad soovijatele Kaja Piirfeldt Remmelgamaa talust Anijalt, Siim Riisenberg Kehtna Mõisast ning Ly Kivikas Kärdi farmist Kaismast.

Tammsaare pargis toimuva ürituse raames allkirjastavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ja Maxima Eesti ostudirektor Kristina Mustonen Eesti piima sihtkapitali asutamiskokkuleppe.

SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi juurde loodava Eesti piima sihtkapitali eesmärk on toetada Eesti piimatootjatele vajalike teadusuuringute, koolituste ja muude arendustegevuste läbiviimist ning seeläbi aidata kaasa Eestis piimatootmisega tegelevate talude ja põllumajandusettevõtete jätkusuutlikule arengule nii kodu- kui välisturgudel. Iga eestimaalane saab fondi anda oma panuse ostes Maxima kauplustes rinnamärgi või külmkapimagneti „Joon Eesti piima!“. Märkide müügist saadud tulu annetabki kauplusekett Eesti piimatootjate toetuseks.

Lisainfo: https://www.facebook.com/ToetaPollumeest/

Eelmine luguMillised oleksid kõige olulisemad uued turud piimatoodetele?
Järgmine luguPiimatootjate toetuseks loodi Eesti piima sihtkapital