Piimafestival toob linnarahva rõõmuks Tallinnasse vasikad ja kitsed

Homme, 1. juunil tähistatakse rahvusvahelist piimapäeva, mille puhul toimub Tallinnas Tornide väljakul Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldatav Piimafestival. Festivali päevakava on tihe, kuid üks tähtsamaid ettevõtmisi on Eesti koolide piimakokteilide võistluse finaal. Päeva lõpetab tasuta kontsert, millel astuvad üles noorte lemmikud Würffel ja NOËP.

 

„Tahame piimafestivaliga esile tõsta piima kui väärtuslikku toiduainet. Piim on üks osa mitmekesisest toitumisest. Piimas on palju organismile vajalikke ühendeid, ennekõike kaltsiumi ning asendamatuid aminohappeid. Piimandus kuulub ka Eesti põllumajandus- ja toidutootmise kõige tähtsamate valdkondade hulka. Just praegu, mil piimanduses on keerulised ajad, on oluline piimatootmise väärtust nii tarbijate kui kogu Eesti majanduse jaoks esile tõsta,“ ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

 

Ootame kõiki linlasi kaasa elama Tornide väljakul asuvas piimatelgis kell 12.30-14 toimuvale Eesti koolide piimakokteilivõistluse finaalile. Aprilli lõpuni said kõigi Eesti koolide 1.-6. klasside õpilased osaleda piimakokteilide võistlusel. Kokku laekus 51 võistlustööd üle Eesti. Võistluse finaali jõudsid Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi 6. a, Tallinna Ühisgümnaasiumi 4. c, Kohila Gümnaasiumi 2. a, Haapsalu Põhikooli 4.b, Lihula Gümnaasiumi 6. klassi, Koonga kooli 4. klassi, Viljandi Kaare kooli, Misso kooli 5. klassi, Aste Põhikooli 5. klassi ja Laulasmaa kooli 4. klassi võistkonnad.

 

Piimafestivali telgis on kogu päeva avatud tasuta piimabaar, lastele toimuvad auhindadega joonistusvõistlused, Eesti Piimandusmuuseumi või ja sõira valmistamise õpitoad, kokkade Nikita Ulitini ja Inga Paenurme kulinaarsed etendused jm. Laada-alalt leiab Eesti väikemeireide mitmekesise valiku piimatooteid, mida saab nii maitsta kui kaasa osta. Loomulikult on lastele tutvumiseks kohale toodud ka vasikad ja kitsed. Piimafestivali külastajatele on koju kaasa viimiseks valmis pandud erinevaid piimatooteid tutvustavaid trükiseid nii lastele kui täiskasvanutele.

 

Kell 16.30 astuvad Tornide väljaku laval publiku ette aga džässmuusikud Inga Kaare ja Peep Ojaveski Gipsy Triost, elektroonilist biiti viljelev Würffel ja elektroonilise popiga publikut rõõmustav NOËP.

 

Kolm aastat kestvat, peamiselt lastele ja noortele suunatud piimaprogrammi rahastavad Euroopa Komisjon, Maaeluministeerium ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

 

Lisainfo: Roomet Sõrmus, tel 52 058 57, e-post: roomet.sormus@epkk.ee, ww.epkk.ee

 

Piimafestivali kava Tallinnas Tornide väljakul

 

Piimafestivali telk
Kell 12 Piimafestivali avamine festivali telgis
Kell 12.30 Koolidevahelise piimakokteilide võistluse finaal. Näpunäiteid jagavad ja kokteile hindavad  peakokad Inga Paenurm ja Nikita Ulitin
Kell 14 Auhinnatseremoonia ja piimakokteilide võistluse võitja väljakuulutamine
Kell 14.15 Piimandusmuuseumi töötuba „Võitegu“
Kell 14.45 Nikita Ulitini kulinaarne etendus
Kell 15.15 Piimandusmuuseumi töötuba „Sõirategu“
Kell 15.45 Inga Paenurme kulinaarne etendus
Kell 12-19 Avatud Piimabaar ja mängunurk lastele, kus toimuvad auhindadega joonistusvõistlused

 

Laada-ala
Kell 12-19 Talutoodete laat, kohal on ka imearmsad kitsed ja vasikad

Pealava
Kell 16.30-19 Piimafestivali kontsert: esinevad Inga Kaare ja Peep Ojaveski Gipsy Triost, Würffel ja NOËP

 

Eelmine luguAlgas üle-eestiline piimanädal „Piim – päeva pärl!“
Järgmine luguKokteilivõistluse võitis “Lihula värskus”