Peaminister arutas organisatsioonidega Covid-19 meetmeid

Foto: Riigikantselei

Peaminister Kaja Kallas kohtus 11. augustil Stenbocki majas koroonakriisist enim pihta saanud sektorite esindajatega, teemaks COVIDi valge raamat ja kuidas koroonaviirusega edasi elada nii, et Eesti elu saaks jätkuda võimalikult avatuna.

Peaminister tänas organisatsioone, kes on teinud põhjaliku töö nakkusohutuse reeglite välja töötamisel oma valdkonnas. “Organisatsioonide esindajad rõhutasid, et nende jaoks on oluline, et saaks oma tegevusi pikaajaliselt planeerida ning katkestusi ja laussulgemisi vältida. Samuti lubasid nad kaasa aidata sellele, et üleskutsed vaktsineerida jõuaksid võimalikult paljudeni,” ütles Kallas.

Peaministri sõnul on organisatsioonide ja valitsuse ühine soov Eesti elu võimalikult avatuna hoida. “Selleks on tarvis nii ettevõtjate, kultuurivaldkonna kui ka iga inimese koostööd,” rõhutas ta.

Kohtumisel osalenud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esimehe Sivar Irvali sõnul oli kohtumise peamiseks teemaks see, et kuidas me peame käituma, et riiki taas mitte lukku panna. Kevadel koostatud nn valge raamat peaks olema elav dokument, mida täiendatakse ja muudetakse vastavalt vajadusele ning sektorid peaksid seda dokumenti kasutama.

Irvali sõnul käidi kohtumisel välja mõte, et „Valgel raamatul“ peaks olema projektijuht, et seda ühiskonnas aktiivselt ja selgelt tutvustada ning selle kaudu tagada dokumendis toodud põhimõtete laialdane kasutamine.

Kohtumisel toodi välja vajadus säilitada inimeste motivatsioon ennast vaktsineerida. Ilmselt liigutakse selles suunas, et avalikel üritustel saavad osaleda vaid COVID-19 sertifikaati omavad inimesed.

“Kõikide organisatsioonide esindajad rõhutasid hea ja selge kommunikatsiooni tähtsust valitsuse poolt,” ütles Irval.

Irval tõstatas kohtumisel ka revaktsineerimise teema, sest esimestel vaktsineeritutel on juba see aeg kätte jõudnud. Peaministri sõnul töötab terviseminister Tanel Kiik vastavat korda välja.

Peaministribüroo ootab 19. augustiks organisatsioonide ettepanekuid käitumisjuhiste täiendamiseks.

Seda, milline kriisitase Eestis praegu on, millised reeglid kehtivad ning kuidas ennast ja lähedasi kaitsta, saad vaadata https://www.kriis.ee/ lehelt.

Eelmine luguAugustis algab Maaülikoolis lisavastuvõtt magistriõppesse
Järgmine luguKalakasvataja kutseeksam septembris 2021