Paul-Tech OÜ astus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liikmeks

Foto: Paul-Tech

Täppispõllumajanduse arendamisega tegelev Paul-Tech OÜ on alates 22. juunist 2021. a. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige.

Paul-Tech arendab platvormi põllumeestele, kus mullajaam edastab reaalajas infot veebirakendusse mulla ja õhu erinevate omaduste kohta. Lisaks muudele näitajatele saab mõõta mullas olevate toitainete taset, nende kättesaadavust taimedele ning niiskusrežiimi. See omakorda annab hea ülevaate väetamiste ajastuse, efektiivsuse ning saagikuse kohta.

Põhiline unikaalsus on anduril ja arvutusmeetoditel, mille on välja töötanud ettevõtte meeskonnaliige ja teadlane Tiit Plakk.

See tähendab, et Paul-Techi tootega on võimalik efektiivistada mineraalväetiste kasutamist, mis on kasulik põllumehele rahalises mõttes ja on samal ajal ka keskkonnasäästlik tegevus, mis toetab Euroopa Liidu ja muu maailma eesmärke saavutada kasvuhoonegaaside vähenemine ja tagada ressursside jätkusuutlik kasutamine.

Ettevõte on keskendunud nii põllukultuuride kui ka rohumaade mõõtmistele.

2021. aasta sügisel plaanitakse välja tulla täiesti uue platvormiga, kuhu lisaks mullajaama andmetele on kaasatud erinevad tänapäevased andmeallikad. Andmete töötlemisel on võimalik saada ülevaatlik pilt põldude ja muldade seisukorrast ning tulevikus väljastada endale tööfaile põllutöömasinatesse.

Paul-Tech OÜ tegemistega saab lähemalt tutvuda ettevõtte kodulehel.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda soovib oma uuele liikmesettevõttele Paul-Techile palju edu ja viljakat koostööd!

Eelmine luguMaaelu Edendamise Sihtasutus tunnustab aiandustootjaid
Järgmine luguLihaveisekasvatajate koosolekul toimus elav arutelu ÜPP 2023-2027 üle