Parimad maamajanduseriala õpilased ja õpetajad valitud

Maaelu Edendamise Sihtasutuse parima maamajanduseriala õpilase aunimetused saavad sel aastal Järvamaa Kutsehariduskeskuse põllumajanduseriala õpilane Sirli Põldaru ja Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli põllumajanduseriala õpilane Krista Tõnuri. Maaelu Edendamise Sihtasutuse parima maamajanduseriala õpetaja aunimetuse saab Järvamaa Kutsehariduskeskuse põllumajanduse mehhaniseerimise eriala õpetaja Vello Vilu. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja eripreemia läheb sel aastal innovaatiliste meetodite kasutamise eest õpetamisel Räpina Aianduskooli aianduse eriala õpetajale Katrin Uurmanile.

file=8648dde9482d29d1256141f12bac8247

MES, koostöös Põllumajandusministeeriumiga, valib aunimetuse saajaid 1998. aastast. „Õpilased on kõik tublid ja aktiivsed nii koolis, kui väljaspool, kooli ning osalevad ja saavad häid tulemusi, mitte ainult Eestisisestel, vaid ka rahvusvahelistel kutsevõistlustel. Samuti on õpetajad innukad uusi õppematerjale välja töötama ja panustama ka oma vaba aega, väljaspool koolitööpäeva, õpilaste koolitamisele. Seega läheb meil parimate valimine iga aastaga aina keerulisemaks,” selgitab MESi juhatuse liige Thea Kaurla. Parimate valimise juures arvestataksegi õpilaste puhul nii keskmist hinnet kui ka ettevõttepraktika positiivset tagasisidet ja osalemist kutsevõistlustel. Parima õpetaja valimise juures on muu hulgas oluline, et õpetaja oleks avaldanud ainealaseid publikatsioone ning osalenud õppematerjalide koostamisel.

Lisaks MESile ja Põllumajandusministeeriumile osalevad parimate valimisel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Sihtasutus Kutsekoda. Aunimetused parimatele annab üle Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning MESi juhatus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja lõikuspeol 12. novembril 2010. a Mooste Folgikojas.

Eelmine luguTänavused pääsukese- ja ristikumärgi saanud tooted selgunud
Järgmine luguAndrus Ansip: tuleb vältida põllumajandusinvesteerigutoetuste pihustumist