Parimad koolikokad taas Põllumajandus-Kaubanduskoja köögiviljastendil FoodFestil

30. oktoobrist kuni 1. novembrini toimub Eesti Näituste messikeskuses tänavune toidupidu FoodFest 2014. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda on messil esindatud kahe stendiga. Meie puu- ja köögivilja tutvustaval stendil nr 203 on stendiköögis parimad koolikokad valmistamas näidismenüüd koolisööklatele. Täna kell 14 keedavad ja küpsetavad 2011. aastal parimaks koolisööklaks tunnistatud Vääna Mõisakooli kokad Jaanika Rist ja Katrin Noodapera. Homme kell 14 on seal ametis 2012. aastal parimaks koolisööklaks tunnistatud Tabasalu Gümnaasiumi kokad Liidia Maikina ja Merle Indemitte ning laupäeval samal ajal valmistavad näidiskoolilõunat 2013. aastal koolisööklate võistluse võitnud Tallinna Laagna Gümnaasiumi kokad Niina Fedotova ja Ene Albert.

Köögiviljastendil jagatakse ka erinevaid trükiseid, mis tutvustavad koolisööklate menüüd ja retseptivalikut koolilõunateks. Stendil korraldatakse ka viktoriin, kus saab testida oma teadmisi köögiviljade kasulike omaduste kohta ja keerutatakse loosiratast ning kui õnn naeratab, saab ka toredaid auhindu. Toitumisteadlaste soovitusel peaks meie igapäevane menüü sisaldama kindlasti vähemalt viis portsjonit erinevaid puu- ja köögivilju. Üks portsjon on umbes 100 grammi ehk peotäis puu- ja köögivilju ning marju või klaasitäis mahla. Sellest soovitusest lähtuvalt valmivad ka kokkade näidismenüüd. Põllumajandus-Kaubanduskoja puu- ja köögiviljastend on üks osa Euroopa Liidu, Põllumajandusministeeriumi ja EPKK poolt rahastatavast kolmeaastasest puu- ja köögivilja tarbimise edendamise programmist.

Põllumajandus-Kaubanduskoja korraldataval tootjate ühisstendil nr 106 tutvustavad oma tooteid Kadarbiku Köögivili, Karja Pagariäri, Moosivabrik, Lõuna Pagarid, Seilari, Sir Melvin, Tamme aiandustalu ja Tervix.

Lisainfo: EPKK turunduse projektijuht Marget Viskov, tel 567 8546,
EPKK põllumajandusvaldkonna spetsialist Martin Vilen, tel 508 4431.

Eelmine luguKonverents Aasta Põllumees 2014
Järgmine luguÜle-Eestilised infopäevad tutvustavad põllumajandustoetusi