Pääsukesemärgi taotlemine

Hea ettevõtja!

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) kutsub Teie ettevõtet taotlema oma toodetele päritolu- ja kvaliteedimärki Pääsukesemärk.

Pääsukesemärki kandev toode on hinnatud kvaliteetne kodumaisest põhitoorainest Eestis valmistatud toode. Pääsukesemärk on erinevate uuringute tulemuste kohaselt püsivalt Eesti kõige tuntum toidumärgis ning annab meie toidutootjale võimaluse rõhutada oma toote ja tooraine kohalikku päritolu.

Pääsukesemärgi kaubamärgi tunnuslause on TUNNUSTATUD EESTI TOIT.

Üldist tunnuslauset TUNNUSTATUD EESTI TOIT kasutatakse, kui toode on valmistatud mitmest koostisosast, millest ükski ei ole põhikoostisosa või kui ei soovita viidata konkreetsele põhikoostisosale. Samas pakub uuendatud märk võimaluse selgelt viidata ka kasutatud kodumaisele põhitoorainele, sellisel juhul asendatakse märgil sõnad „EESTI TOIT“ nt sõnadega „EESTI LIHA“, „EESTI PIIM“, „EESTI MESI“, „EESTI RUKIS“, „EESTI KALA“, „EESTI MUNA“, „EESTI KARTUL“, “EESTI ÕUN” jne.

Taotluse esitamine

Tootele pääsukesemärgi kasutamisõiguse saamiseks palun esitage Põllumajanduskojale (e-post: info@epkk.ee) taotlus. Järgmine hindamine toimub juunis 2021.

ESITA TAOTLUS SIIN >>

Iga toote jaoks tuleb täita eraldi avaldus. Vajadusel (näiteks kui teil puudub Google konto, mida vormile sisenemine nõuab) võite kasutada ka allpool esitatud avalduse vormi ning saata need koos avalduses toodud dokumentidega e-mailile info@epkk.ee.

Avaldus oma tootele Pääsukesemärgi kasutamisõiguse saamiseks esitage palun hiljemalt 15. juuniks 2021. a. 

EPKK kontrollib esitatud dokumentide vastavust ning viib läbi sensoorse vastavushindamise. 

Tooteid hindavad pimetestil toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toit, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; alkohoolsed joogid; kalatooted; lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted.

Ühe toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Kuni 200 000-eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Pärast toodete testimist teavitame Teid hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada.

Ootame Teie ettevõtet oma toodetele Pääsukesemärki taotlema!

Lisainfo:
Meeli Lindsaar
EPKK juhatuse liige
tel 600 9349
e-post: meeli.lindsaar@epkk.ee

Lisad

Pääsukesemärgi taotlemise tingimused ja kord
Pääsukesemärgi taotlemise avaldus