Noortalunike kutsevõistlusel tegid Olustvere õpilased puhta töö

Türil toimunud järjekorras kahekümne teisel noortalunike kutsevõistlusel noppisid esikolmiku kohad Olustveres põllumajanduslikku kutset omandavad noormehed.  

„Tulime kolmekesi võistlusele, et lõbutseda ja üks tore päev veeta. Võitu ma küll ei oodanud,“ ütles esimese koha saavutanud Kevin Kasak. Esimesed kolm kohta võitnud noormehed sõitsid Türile võistlustele üheskoos. Teise koha võitnud Reimo Seppori sõnul naljatasid nad hommikul isekeskis, et võtame esimesed kolm kohta ära. „Meile üllatuseks nii läkski!“ naeris Sepper. Ka kolmanda koha omanik Tambet Lepp oli saadud tulemusega väga rahul.

Osalejatel tuli võistelda kümnel alal: lüpsmine lüpsipingil, veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, ajalooliste talutööriistade tundmine ühes viljakoti kaalumisega, lüpsimasina hooldus, vasika söödakoguse arvestus, saeketi vahetus, põllukultuuride seemnete tundmine, erinevate kodulinnuliikide munade tundmine.

Võitja Kevin Kasaku kodutalu on Võrumaal. „Vanematel on talu ning plaanin kindlasti talupidamisega jätkata. Väga suur rõõm on kodus tööd teha,“ tunnistas Kasak. Kõik kolm noormeest kinnitasid, et plaanivad järgmisel aastal taas võistlusest osa võtta ning oma kohta kaitsta.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt tunneme hea meelt sektorisse sisenevate asjatundlike noorte üle. Soovime võitjatele palju õnne ning kõigile osalejatele edu sektoris tegutsemisel ja selle arendamisel.

17. mail Türil lillelaada raames toimunud noortalunike kutsevõistlusel oli kokku 27 osalejat. Võistlus annab hea võimaluse kutseõppeasutuste põllumajandusvaldkonna õpilastele, üliõpilastele või põllumajanduses tegutsevatele noortele näidata oma kutseoskuseid, selgitada välja Eesti parimad noortalunikud ning propageerida põllumajandusvaldkonna erialasid ja tõsta kutsehariduse mainet.

Eelmine luguKoda otsustas liituda maaomanike meeleavaldusega
Järgmine luguEPKK korraldab põneva niidutehnika demopäeva