Noore loomaarsti-loomakasvataja fond tunnustas tulevikutalente

9. detsembril kuulutati Eesti Maaülikooli aktusel välja Noore loomaarsti/ loomakasvataja stipendiumi ja preemia tänavused laureaadid – Teele Eskor ja Laura Sääsk. Tunnustus ja erialaseks arendamiseks suunatud toetusraha on ellu kutsutud produktiivloomadele pühendunud noorte tulevikulootuste õpingute ergutamiseks.

500-eurose stipendiumi pälvib Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini eriala üliõpilane Teele Eskor, kes võlus stipendiumikomisjoni lisaks heale õppeedukusele pühendumisega pereettevõtte jätkusuutlikkusele ning ühiskondliku aktiivsusega – Teele on juhtrollis Eesti Noortalunikud MTÜs ning panustab Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Seltsi. 

Noore  loomaarsti preemia laureaadiks osutus praktiseeriv noor loomaarst Laura Sääsk, kes töötab Eesti Tõusigade Aretusühistu aretusspetsialisti ja loomaarstina ning ka Kaubi Farmides loomaarstina. Komisjonile avaldas muljet, et Laura Sääsk on väga suure pühendumusega alustanud tööd Eesti seakarjade tervishoiu ja karjade tervisalase nõustamise valdkonnas ning on kaasaegse vaatega karjatervise probleemide lahendamisse. Preemia suurus on 1200 eurot.

Komisjoni esimees ja fondi ellukutsuja Anu Hellenurme sõnas laureaate välja kuulutades, et nii Teele Eskor kui Laura Sääsk on leidnud oma kutsumuse põhjendamatult keerulisse olukorda jäänud suurloomade kasvatamise sektoris: „Laureaadid on üles leidnud ja ära tundnud oma tegutsemissoovi. Tänases olukorras on pühendumine loomakasvatussektori kestlikkusele meie kõigi heaolu tagav valik, sest lisaks loomade tervisele ja riiklikule toidujulgeolekule annab produktiivloomade kasvatus panuse ka ringmajandusse mulla tervise ja looduse tasakaalu säilimise kaudu. Kui noored inimesed võtavad vastutuse erialatarkuse, ühiskondliku aktiivsuse ja inspireeriva suhtumise kooskõlas, saame kindlad olla, et Eesti tulevik on heades kätes,“ sõnas Hellenurme.  

Noore loomaarsti/ loomakasvataja fond on SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi juurde loodud allfond, mis on ellu kutsutud toetamaks loomakasvatuse või veterinaarmeditsiini erialal õppiva üliõpilase õpinguid ning lisaks tunnustada ka juba tööd alustanud noore praktiku tegevusi, kelle tegevus on suunatud produktiivloomadele.
Fondi on panustanud sadakond ettevõtet ja eraisikut enam kui 8000 euroga, mis tagab stipendiumite ja preemiate jätkumise ka järgmistel aastatel. Fond on annetusteks avatud kõigile, kes soovivad loomakasvatuse või loomaarsti tulevikutalente toetada.     

Lisainfot leiab: www.emu.ee/jtf  

Lisainfo: Anu Hellenurme, fondi algataja ja komisjoni esimees, tel: 501 0842, anu@anuait.ee 

Eelmine lugu11.12.23 EPKK Infopäev „Loomakasvatuse tehnoloogiad“
Järgmine lugu12.12.23 veebikonverents “Digipööre Eesti maamajanduses”