Mesinikud valisid Aasta Mesiniku ning Aasta Mesilaste ja Mesinike Sõbra

Foto: shutterstock.com

Eesti Mesinike Liidu eestvõttel on mesindussektoris kujunenud traditsiooniks valida sügisel mesindushooaja lõpus aasta jooksul enim silma paistnud mesinik ja mesinikega koostöö tegija. Tänavu toimusid valimised veebipõhise hääletuse teel.

Aasta Mesinikuks 2021 valiti Valmar Lutsar.

Ta on alates 2012. aastast Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis mesinduse eriala mesindusainete õpetaja ja mesinduse eriala juhtõpetaja/koordinaator. Mesindusalase õppe edendamiseks on Valmar Lutsar koostanud õppekavasid nii tasemekoolituseks kui täiendõppeks. Valmar on ka mitme mesindusala raamatu kaasautor.

Lisaks õpetajatööle on Valmar Lutsar mesinikuks nii kooli 40-perelises mesilas kui ka oma kodumesilas. Ühe lemmiktegevusena kasvatab Valmar heal tasemel itaalia tõugu mesilasemasid nii oma mesila tarbeks kui paljude teiste mesinike rõõmuks. Valmar Lutsari mesinikutarkusele on taset lisanud pikaajaline töökogemus Soome suurmesilas.

Aasta Mesilaste ja Mesinike Sõber 2021 on Marianne Rosenfeld.

Marianne oli aastast 2012 alateks pikka aega Eesti Mesinike Liidu tegevjuht. Tema eestvedamisel hakkas EML üha laiemalt tegelema liikmetele suunatud ühistegevuse ja koolitustega. EMl-s alustas tegevust Koolituskeskus iseseisva osakonnana. Korraldati õppe- ja teabepäevi, mesinduskursusi ja mesinike õppereise nii Eesti kui välisriikide mesindusega tutvumiseks. Marianne eestvedamisel kujunes igasuviseks traditsiooniks külastada Leedu Mesindusfestivali, mis on Baltikumi mesinduskalendri üks tippsündmusi.

Lõpetanud töö EML tegevjuhina, jätkas Marianne mesindusalaste koolituste ja õppereiside korraldamist. Tema eestvedamisel on koostatud mesinduskalendreid ja teabetrükiseid ning on valminud ka mõned filmid mesinikest nende kogemuste jagamiseks. Tänu Marianne koolitustele saavad paljud praegused ja tulevased mesinikud uusi teadmisi mesilastega seotud imelisest maailmast. Marianne tööst võidavad mesinike kaudu ka mesilased – meie tiivulised sõbrad ja looduskeskkonna tasakaalu hoidjad.

EML juhatus
www.mesinikeliit.ee

Eelmine lugu02.11.2022 EPKK infopäev „Toiduvaldkonna õigusaktid ja järelevalve (arengud ja uudised)“
Järgmine luguLamba- ja kitsekasvatajad loodavad loomade arvu pöörata taas kasvule