Leivaliidu uus tegevjuht Raivo Vilbaste

Leivatootjaid ning pagari- ja kondiitrifirmasid ühendava Eesti Leivaliidu tegevdirektorina asus tööle varem Balti Sepiku turundust ja müügitööd juhtinud Raivo Vilbaste.

Eesti leivaliidu presidendi Uno Kaldmäe sõnul on leivaliidu eesmärk tõsta au sisse pagari elukutse ning pakkuda Eesti inimestele mitmekesist ja tervislikku toiduvalikut.

Vilbaste sõnul sai leivaliidu tegevjuhi ametikoha valikul otsustavaks just pikaajaline töö Balti Sepikus, mil tekkisid muu hulgas kontaktid ka paljude tänaste leivaliidu liikmesfirmadega.

Ühe olulise ülesandena nimetas uus tegevjuht leivaliidu liikmeskonna kasvatamist ning koostöö laiendamist. „Eestis on tööstusi, kes ei ole täna liidu liikmed. Nende hulgas on ka väga suuri ettevõtteid. Leiva- ja saiatootjate kõrval tegutseb edukas ja kiiresti kasvav pagari- ja kondiitritööstus, mis kokku moodustavad vägagi arvestatava osa siinsest toiduainetööstusest. See tööstusharu annab täna tööd tuhandetele Eesti peredele ja katab meie kõigi toidu- ja peolaua,“ rääkis Vilbaste.

Vilbaste töötas aastatel 2004-2009 AS-i Balti Sepik turundus- ja müügidirektorina, aastatel 1998-2000 vastutas ta maailma ühe suurima friikartulitootja McCain International piirkonnajuhina toodete saadavuse eest Eesti, Läti, Leedu ja Ukraina turul. Esimene tõsisem kokkupuude siinse toiduainetööstusega oli aastatel 1997-1998 Balbiino müügijuhina.

Eelmine luguEesti ei toetanud ELi põllumajandustoetuste pehmet muutust
Järgmine luguVähem kui pool eestimaalaste tarbitavatest aiasaadustest on kodumaised