Lahkus igaviku teele koja liige Vladimir Sapožnin

Lahkus Eesti toidutööstuse tippjuht Vladimir Sapožnin. Foto:Eggo

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige DAVA Foods Estonia staažikas juht Vladimir Sapožnin lahkus eile, 10. aprillil 2023 raske haiguse tõttu. Eesti toiduainetööstuse pikaaegse tippjuhina tähistas ta hiljuti 30. aasta möödumist selles valdkonnas. Alles veebruaris sai ta Maaeluministeeriumi hõbedase teenetemärgi pikaajalise ja pühendunud panuse eest kodumaise toidutööstuse edendamisel.

Vladimir Sapožnin oli 2017. aastast Eesti suurima kodumaise munatööstuse Dava Foods Estonia AS juhatuse esimees. Tippjuhina osales ta 30 aasta jooksul Eesti toidusektori üles ehitamises, tehes seda jäägitu pühendumuse, töökuse ja eeskujuga Coca-Colas, Saku Õlletehases, Fazeris, Tallinna Külmhoones, NP Foods grupis ja Allied Domesq Spirit & Wine’s.

“Vladimir Sapožnin on Eesti toidutööstuse pikaajaline juht, kelle töökultuur, saavutused ja panus valdkonna arengusse on ääretult suur. Lahkunud on mees, kes muutis ja kujundas nii mitme Eesti toidutööstuse ettevõtte näo tarbijale ja koostööpartneritele. Samal ajal oli ta muude valdkondade pühendunud toetaja ja Eesti kultuuriloo hinnatud ning austatud taustajõud. Tunnen südamest kaasa tema perele, lähedastele ning kolleegidele,” ütles Toiduliidu juht Sirje Potisepp.

Vladimir Sapožnin oli suur kultuuri- ja muusikasõber. Ta on toetanud Eesti noori välismaal õppivaid muusikuid läbi Pillifondi.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda avaldab kaastunnet lähedastele ja töökaaslastele.

Eelmine lugu3 küsimust Bulitkole: tõuaretuselt oleme Baltikumis suuremad
Järgmine luguPiimandussektor on ringmajanduse parim näide