Kutsume tootjaid taotlema toidukvaliteedimärke

UUS-TEM_logo_cmyk-thumbnailrav toode kannab kvaliteedimärki!

Kutsume Teie ettevõtet taotlema oma toodetele päritolu- ja kvaliteedimärki Tunnustatud Eesti Maitse (pääsukesemärk) või kvaliteedimärki Tunnustatud Maitse (ristikumärk). Pääsukesemärk antakse Eestis kodumaisest põhitoorainest valmistatud kvaliteetsele tootele. Ristikumärk antakse kvaliteetsele tootele, mille valmistamiseks kasutatud põhitooraine ei pea olema kodumaine.

Usume, et meie kvaliteedimärgid on Teie toodetele tõhus turundustugi ja aitavad toodetel tarbijatele paremini silma paista. Eesti Konjunktuuriinstituudi 2016. aasta detsembris avaldatud uuringu “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2016” kohaselt on EPKK poolt välja antav toote päritolu ja kvaliteeti näitav pääsukesemärk jätkuvalt Eesti kõige tuntum toidumärgis (tuntus 94%), samuti on tarbijate seas tuntud ja teatud ka ristikumärk (tuntus 62%). Kodumaiseid tooteid eelistab sisseoste tehes 85% tarbijaid.
EMORi poolt 2016. a läbiviidud uuring kinnitab, et tarbijate usaldus EPKK märkide vastu püsib kõrge – 9 inimest 10st peab märke usaldusväärseteks. Usaldusväärsust lisab ka järjekindel ekspertide poolt läbiviidav toodete kvaliteedi järelkontroll. Märkide tutvustamiseks tarbijaile korraldame igal aastal teavituskampaania. Märke kandvaid tooteid reklaamime meie kodulehel, Facebooki lehel ja erinevatel üritustel.

Märgi taotlemiseks palume esitada avaldus, toote põhjalik kirjeldus, füüsikalis-keemiliste ja mikrobioloogiliste laborianalüüside koopiad, avaldamiskõlblik foto (pakendatud) tootest, pääsukesemärgi taotlemisel ka põhitooraine kodumaist päritolu tõendavad dokumendid.

Hindamisel osalemiseks vajalikud dokumendid palume saata info@epkk.ee (või tuua) EPKK-sse hiljemalt 27. aprilliks 2017. Toiduainete päritolu ja kvaliteedi hindamine toimub maikuus.

Tooteid hindavad toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted; kalatooted; aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toit, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; alkohoolsed joogid.

Ühe toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Litsentsitasude hinnakirja leiab: https://epkk.ee/koda/teenuste-hinnakiri/. Kuni 200 000-eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Pärast toodete testimist teavitame Teid hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel.

Tänavu kevadisel hindamisel märgikandmise õiguse saanud toode võib seda kanda 31. detsembrini 2018. Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada. Lisainfot hindamise ja vajalike dokumentide kohta leiate kirjaga kaasas olevatest lisadest ja meie koduleheküljelt www.epkk.ee (menüü “Toidumärgid“ alt https://epkk.ee/toidumargid/markide-taotlemise-dokumendid/).

Ootame Teie ettevõtet oma toodetele kvaliteedimärke taotlema!

Lisainfo:

Evi Randpere, EPKK toiduvaldkonna juht, tel 600 9349, e-post: evi@epkk.ee

 

Märgi taotlemise dokumendid 2017:

Pääsukesemärgi taotlemise tingimused ja kord

Pääsukesemärgi taotlemise avaldus

Ristikumärgi taotlemise tingimused ja kord

Ristikumärgi taotlemise avaldus

Tootekirjeldus 

Hinnakiri 2017

Tarbijate ostueelistused: Toidumärgiste tuntus detsembris 2016

Eelmine luguUuring: Üle poole Eesti lastest joob piima iga päev
Järgmine luguVajame tugevat ja õiglasemat Euroopa Liidu ühist põllumajanduspoliikat