Kutsume taotlema toidukvaliteedimärke

Kutsume taas ettevõtteid taotlema oma toodetele kvaliteedimärke Tunnustatud Eesti Maitse (pääsukesemärk) ja Tunnustatud Maitse (ristikumärk). Pääsukesemärk antakse Eestis kodumaisest põhitoorainest valmistatud kvaliteetsele tootele. Ristikumärk antakse kvaliteetsele tootele, mille valmistamiseks kasutatud põhitooraine ei pea olema kodumaine.

Kinnitame, et meie kvaliteedimärgid on teie toodetele tõhus turundustugi ja aitavad toodetel tarbijatele paremini silma paista. TSN EMORi kevadel 2014 avaldatud uuringu “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2015” kohaselt on EPKK poolt välja antav toote päritolu ja kvaliteeti näitav pääsukesemärk jätkuvalt Eesti kõige tuntum toidumärgis, samuti on tarbijate seas tuntud ja teatud ka ristikumärk. Kodumaiseid tooteid eelistab sisseoste tehes 85% tarbijaid. EMORi poolt 2015. a läbiviidud uuring kinnitab, et tarbijate usaldus märkide vastu püsib kõrge – 9 inimest 10st peab märke usaldusväärseteks. Usaldusväärsust lisab ka järjekindel ekspertide poolt läbiviidav toodete kvaliteedi järelkontroll. Märkide tutvustamiseks tarbijaile korraldame igal aastal teavituskampaania erinevates meediakanalites. Märke kandvaid tooteid reklaamime pidevalt meie kodulehel ja erinevatel üritustel.

Märgi taotlemiseks palume esitada avaldus, toote põhjalik kirjeldus (koostisained), füüsikalis-keemiliste ja mikrobioloogiliste laborianalüüside koopiad, toote pakendist pilt, pääsukesemärgi taotlemisel ka põhitooraine kodumaist päritolu tõendavad dokumendid. Hindamisel osalemiseks vajalikud dokumendid palume saata (või tuua) EPKK-sse hiljemalt 5. oktoobriks 2016. Toiduainete päritolu ja kvaliteedi hindamine toimub oktoobris.

Tooteid hindavad toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted; kalatooted; aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toit, taimeteed, karastusjoogid; alkohoolsed joogid.

Ühe toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Pärast toodete testimist teavitame ettevõtteid hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Kuni 200 000-eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Tänavu märgikandmise õiguse saanud toode võib seda kanda 31. detsembrini 2017. Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada.  Lisainfot hindamise ja vajalike dokumentide kohta leiate kirjaga kaasas olevatest lisadest ja meie koduleheküljelt www.epkk.ee (menüü “Toidumärgid“ alt). Ootame ettevõtteid oma toodetele kvaliteedimärke taotlema!

Lugupidamisega,

Roomet Sõrmus

EPKK juhataja

 

LISAD:

 

 

Lisainfo:

Kristi Varrik

EPKK toiduvaldkonna spetsialist

kristi@epkk.ee

Tel: 6009349

 

 

Eelmine luguPõllumehed: valitsuse otsus maksta kriisiabi on samm õiges suunas
Järgmine luguEesti Põllumajandus-Kaubanduskoja teiseks juhatuse liikmeks nimetati Tiina Saron