Kutsume taotlema pääsukesemärki

Hea toidutootja!

Kutsume Teie ettevõtet taotlema oma toodetele päritolu- ja kvaliteedimärki Tunnustatud Eesti Maitse (pääsukesemärk). Pääsukesemärk antakse Eestis kodumaisest põhitoorainest valmistatud kvaliteetsele tootele. Tootes kasutatud kodumaise tooraine esiletõstmine on viimasel ajal muutunud tarbijate jaoks üha olulisemaks, mistõttu pakub pääsukesemärk unikaalse võimaluse selle rõhutamiseks.

Kantar EMORi uuringu järgi oli 2018. aasta jaanuaris Tunnustatud Eesti Maitse pääsukesemärgi tuntus kasvanud 96 protsendini, aasta varem teadis pääsukesemärki 90% vastajatest. Märki teadvatest inimestest 70% eelistab alati või mõnikord pääsukesemärgiga tooteid. 78% vastajatest peab märgistust usaldusväärseks.

Maaeluministeeriumi 2016. aasta detsembris Eesti Konjunktuuriinstituudilt tellitud uuringu “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2016” kohaselt oli pääsukesemärk Eesti kõige tuntum toidumärgis.

Pääsukesemärki ja seda kandvaid tooteid tutvustame oma kodulehel, Facebooki lehel ja erinevatel üritustel ning Eesti toidumessidel. Pääsukesemärk on Teie toodetele tõhus turundustugi ja aitab toodetel tarbijatele paremini silma paista.

Toiduainete kvaliteedi 2018. aasta sügisene hindamine toimub detsembris.

Märgi taotlemiseks palume täita avalduse vorm SIIN hiljemalt 21. novembriks 2018. a.

Lisainfot saate: Evi Randpere, e-mail: evi@epkk.ee, tel 50 97 819.

Tooteid hindavad pimetestil toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toidud, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; alkohoolsed joogid; kalatooted; lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted.

Ühe toote hindamine maksab hinnakirja järgi 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Kuni 200 000 eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist. Pärast toodete testimist teavitame Teid hindamise tulemustest, usume, et see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Tänavu sügisesel hindamisel märgikandmise õiguse saanud toode võib seda kanda 31. detsembrini 2019.

Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada. Lisainfot hindamise ja vajalike dokumentide kohta leiate kirjaga kaasas olevatest lisadest ja meie kodulehelt www.epkk.ee.

Ootame Teie ettevõtet oma toodetele pääsukesemärki taotlema!

Alates sügisest 2018 ei anna EPKK enam välja uusi ristikumärke. Kõik seni litsentsilepingud sõlminud ettevõtted võivad seda märki jätkuvalt kasutada vastavalt lepingu tingimustele. Eksperdid teevad märki kandvatele toodetele ka kvaliteedi järelkontrolli. Kõik praegused litsentsilepingud kehtivad ja neid saab ka edaspidi soovi korral pikendada.

Lugupidamisega

Evi Randpere

Kvaliteedijuht

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Eelmine luguEttekanded: konverents “Aasta Põllumees 2018: Põlvkondade vahetus põllumajanduses”
Järgmine lugu31.10.2019 – Konverents “Maheturg 2019”