Kutsetunnistused värsketele taime- ja loomakasvatajatele

Eelmisel reedel, 4. novembril anti Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis kutsetunnistused 85 noorele, kes lõpetasid põllumajandus valdkonna kutseõpped.

„Igal aktusel on tore näha lõpetajate säravaid silmi ja seda rõõmu saavutatu üle. Ilmselt on olnud õppeperioodil kergemaid ja raskemaid hetki, aga ma arvan, et just tänu sellele teekonnale on teil täna siin eriti hea olla,“ alustas koja põllumajandusvaldkonna nõunik Kaisa Vahtmäe.

Haridus on põllumajanduse valdkonnas muutunud täna eriti oluliseks ning selle kinnituseks lisas Vahtmäe: „Kui aastakümneid tagasi piisas sellest, et põllumees masinaid ja põlde tundis, siis tänapäeva tootja peab oskama lisaks veel tehnilisi seadmeid ja digitaalseid rakendusi kasutada, toetuse taotlusi kirjutada ning palju muudki. Koolist saab kindlasti vajalikke teadmisi, kuidas sektoris hakkama saada ning edu saavutada. Nüüd on lõpetajate kord saadut rakendada.“

Oktoobris toimus kolm kutseeksamit, kus kõik taotlejad ka kutse said:

  • Veisekasvataja, tase 4 – 16 kutsetaotlejat,
  • Lamba- ja kitsekasvataja, tase 4 – 9 kutsetaotlejat,
  • Taimekasvataja, tase 4 – 60 kutsetaotlejat.

Koda tänab Olustvere kooli hea koostöö eest ja soovib kõikidele värsketele kutseomanikele tuult tiibadesse põllumajandusega tegelemisel ja valdkonna arendamisel!

Eelmine lugu07.11.23 EPKK Infopäev “Toidu valdkonna õigusaktid ja järelevalve – arengud ja uudised“
Järgmine luguToiduga kindlustatuse tase Eestis langeb