Rukkikasvataja, osale aktsioonis „100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile”!

Kutsume kõiki teraviljakasvatajaid osalema Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud üle-eestilises liikumises „100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!”.

Eesti Rukki Selts algatas 2016. aasta kevadel Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud ülemaalise liikumise “100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!”. Liikumise üldisem eesmärk on hoida elus eesti rukkikultuuri, rukki kasvatamise, tarbimise ja aretamise traditsioone, pärandades ka uutele põlvkondadele austuse leiva ja leivavilja vastu. Lähem eesmärk on teha omalaadne ja maitsev juubelikingitus Eestile.

3. juunil 2016 sõlmisid Eesti Rukki Selts, Eesti Põllumeeste Keskliit, Tartu Mill möldrite esindajana ja Leibur leivatootjate esindajana neljapoolse koostööleppe (www.eestirukkiselts.ee). Leppe kaudu püütakse saavutada, et vähemalt sada rukkikasvatajat kõigist Eesti maakondadest külvaks 2016. aastal põllutäie rukist. Seda saaki kasutavad veskimehed leivajahu tootmiseks ning kodumaisest, 2017. aasta uudseviljast küpsetatud rukkileib jõuab 2018. aasta alguseks „Juubelileiva“ nime all tarbijateni. 2017. aasta aprilli alguse seisuga on kirja pandud 86 rukkipõldu, kokku 1485 hektarit. Osad tootjad on kirja pannud mitu põldu – aprilli alguse seisuga osaleb aktsioonis kokku 65 põllumeest.

Kutsume rukkikasvatajaid liituma selle liikumisega ja registreerima oma põld SIIN.

Põldude registreerimine kestab kuni 15. maini 2017.

Kõigi registreeritud rukkikasvatajate põld tähistatakse vastava viidaga, mis on ühtlasi toetusavaldus alanud aktsioonile ja Eesti sajanditevanusele rukkikasvatuse traditsioonile.

24. augustil 2016 korraldasid Eesti Rukki Selts, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eesti Põllumeeste Keskliit suure külvipäeva, millega algas ülemaaline aktsioon “100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!”. Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud ettevõtmise esimese rukkipõllu külvas rukkikuningas Hans Kruusamägi. Külvipäev toimus Väike-Maarja vallas Lääne-Virumaal.

Eelmine luguPiimabaaris valmib rõõsakoorevõi sajandivanuse võimasinaga
Järgmine luguTasuta infopäevad “Investeeringud metsaala arengusse ja metsade elujõulisuse parandamisse”