Aasta Põllumehe konkursil tunnustatakse naisi. Taotluste tähtaeg 20. mai!

Fotol: Helga Pikkmets

Konkursile saab kandidaate esitada 20. maini. Tänavu tuleb Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkurss “Aasta põllumees” teisiti kui varem – tähistame 20. juubelisünnipäeva ning kutsume kõrgele tiitlile kandideerima ainult naisi.

Põhjus on lihtne – seni pole kõrget tiitlit võitnud ükski naine, ehkki korraldame konkurssi juba alates 2001. aastast ning võistlustules on olnud väga tugevaid naisjuhte.
Ootame aktiivset kaasalöömist maakondade talu- ja tootjate liitudelt, et nad oma piirkonna tublimaid naisi “Aasta põllumehe” konkursile esitamisega tunnustaksid.

“See aasta on igas mõttes eriline. Üleilmne tervisekriis on maaharijate väravasse toonud täiesti uued, lausa kurioossed väljakutsed, mis vajavad omakorda kiiret lahendamist. Aga on ka “Aasta põllumehe” eriline juubeliaasta, mille raames soovime tähelepanu ja tunnustuse keskmesse tuua tegusad naised põllumajanduses,” rääkis Maalehe peatoimetaja Andres Eilart, et tänavu tunnustame naisi, kes edendavad maaelu, majandavad põlde, toovad lauale Eesti hea toidu.

Põllumeheamet seostub enamasti ikka meestega, kuid tegelikult on põllumajanduses uskumatult ägedaid naisi, keda pole kahjuks 20 aasta jooksul kõrgelt tunnustatud. Viimane aeg on neid rohkem esile tõsta ja nende tänuväärset tööd tunnustada,” selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) juhatuse esimees Roomet Sõrmus.
Ta lisas, et konkursil on varem osalenud suhteliselt vähe naisi.

“Olen üle kümne aasta olnud žürii liige ja suudaksin kindlasti nimetada terve rea südamega põllumajandustööd tegevaid naisi, kes väärivad konkursi võitu ja ühiskonnas suuremat tunnustust,” teatas EPKK juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

“Aasta põllumehe tiitel on 20 aasta jooksul kujunenud oma sektoris kõige olulisemaks ja hinnalisemaks tunnustuseks. Ja üks asi on seekord veel päris varakult kindel – võit kuulub sel aastal ühele eesti põllumajanduse perenaisele,” rõhutas Eilart.

Kandidaate saab esitada 20. maini

Konkursile saavad kandidaate esitada põllumajandusega seotud liidud, ühingud, seltsid ja organisatsioonid. Ootame kandideerima naisi põllumajanduse eri valdkondadest ja maakondadest. Kandidaatide esitamise viimane tähtpäev on 20. mai. Ettepanekud palume saata Maalehe toimetusse märgusõnaga “Aasta põllumees” või e-postiga silja.lattemae@maaleht.ee.

Ettepanekule tuleks lisada lühike põhjendus, miks kandidaat väärib aasta põllumehe tiitlit. Kandidaate tutvustame Maalehe veergudel, lõpliku valiku teeb žürii sügisel. Võitja kuulutatakse pidulikult välja “Aasta põllumehe” konverentsil.

Konkursi “Aasta põllumees 2020” peatoetaja on AS Selver. Aasta põllumehe tiitel on 20 aasta jooksul kujunenud oma sektoris kõige olulisemaks ja hinnalisemaks tunnustuseks.

Foto: Sven Arbet / Maaleht. Mätiku talu perenaine Helga Pikkmets osales 2019. aasta konkursil.

Eelmine luguJahimees, aitäh panustamast linnukahjude vähendamisse!
Järgmine luguPõllumehed: Maaeluminister Arvo Aller, tulge kohe tagasi!