Kojaga liitus silo tootmise nõustaja Smartfor

Kristiina Märs on keskendunud ettevõttes just silokultuuride kasvatamisele. Foto: erakogu

Smartfor OÜ juhataja Kristiina Märs ütles, et nende põhimine fookus ongi piimakarja- kui ka lihaveisekasvatajatele põllumajandusalaste nõuannete pakkumisel.

Smartfor OÜ loodi 2018. aastal ja on Eesti kapitalil põhinev ettevõte ning nende fookus on koondatud just silo tootmisele. Ettevõtte juht Kristiina Märs sõnas, et kvaliteetse põhisööda olulisust on Eesti loomakasvatuse edu valemis võimatu alahinnata. „Seetõttu pakume nõustamist nii tegevjuhtidele kui ka silo tootmise koolitusi agronoomidele ning traktoristidele, sest loomade põhisööda jätkusuutlik parendamine on meeskonnatöö,“ selgitas ta.

Lisaks nõuannetele pakub Smartfor bioloogilisi silokindlustuslisandeid, mis on välja töötatud spetsiaalselt Eesti oludele ja taimikule. Sobiva retsepti väljatöötamisel on olnud kasuks Smartfor OÜ juhataja Kristiina Märsi eelnev töökogemus teadlasena, mis võimaldab tal ühtlasi põllumajandusettevõtes luua lisandväärtust. Eelkõige planeerides ja ellu viies erinevaid sektorit huvitavaid põldkatseid ning võrdlusi alates sordivõrdlustest, uutest silokultuuridest kuni erinevate tehnika ja tehnoloogiate katseteni.

Smartfor OÜ kuulub EPKK maamajanduse grupi koosseisu. „Soovime anda oma panuse Eesti toidu ja põllumajandussaaduste kvaliteedi tõstmisse ning osaleda aktiivselt koostöö ja ühistegevuse arendamises, mis on Eesti põllumajandust edasiviivaks jõuks,“ kinnitas Märs.

Eelmine luguAnuga mess Saksamaal andis toidutootjatele hoogu juurde
Järgmine luguKoja keskkonna teemasid juhib Elena Sapp