Kojaga liitus Eesti Erametsaliit

Eesti Erametsaliit astus eelmise aasta lõpus koja liikmeks ning koostöö kojaga on juba täna aktiivselt käima läinud. Erametsaliit on erametsaomanike huvisid kaitsev organisatsioon, mis seisab metsaomanike õiguste eest olla ise oma metsas peremees. Erametsaliidu liikmeskonda kuulub 20 metsaühistut, kelle liikmed omavad ligemale poole Eesti erametsamaast. Liikmeteks olevate metsaühistute liikmeskond ulatub umbes 10 000 erametsaomanikuni. 

„Võtame sõna metsaomanike toetuseks metsa-, kliima- ja loodushoiupoliitikas. Teemade ring, mis igapäevast tähelepanu nõuab on lai ulatudes Euroopa Liidu rohepoliitikast kohaliku omavalitsuse tasandil koostatava planeeringuni,“ märkis ettevõtte tegevjuht Jaanus Aun. 

Lisaks huvide kaitsele pakub asutus erametsaomanikele võimalust saada oma metsale kestlikku majandamist kinnitav PEFC sertifikaat. Liidu korraldada on erametsade majandamisega seotud teemadel koolitused ning õppelehe „Sinu Mets“ välja andmine. Puiduturu muutustega kursis püsimiseks analüüsitakse ja avaldatakse puiduturu hinnaarenguid.  

„Oleme partneriks mitmes rahvusvahelises koostööprojektis. Oleme ka maa- ja metsaomanike esindusorganisatsioonide liikmed Euroopa tasandil,“ lisas Aun. 

Eesti Erametsaliit kuulub EPKK metsanduse grupi koosseisu. 

Foto: Eesti Erametsaliidu pildipank 

 

Eelmine luguTürgi turg on Eesti tõuloomasektorile avatud ja suure potentsiaaliga
Järgmine luguEesti väiketootjad valmistuvad toiduturismi maailmas laineid lööma