Kõik hea kodumaine ootab pühapäeval avatud talude päeval avastamist!

Pühapäeval, 23. juulil toimub kolmas üle-eestiline avatud talude päev, kus tänavu võtab külalisi vastu 280 talupidamist ja põllumajandustootjat. Külastada saab nii põllumajandusettevõtteid, väiketööstusi kui ka teisi maaettevõtteid.

„Sellel aastal kutsuvad endale külla 100 uut talu, kes tutvustavad oma tegemisi ja kohapeal valmistatud maitsvat Eesti toitu,” ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe Maaeluministeeriumist. „Kõikide pakutavate programmidega saab tutvust teha avatud talude päeva andmebaasis või nutirakendustes, mille leiab veebilehelt www.avatudtalud.ee.”

„Taludest leiab huvitavaid kohapeal arendatud eriretsepte, mida tihtipeale mujalt ei saagi osta. Näiteks Arne Väljaotsa köögiviljatalust saab kõrvitsa-mandariini maiust tšilliga ning 20% toodete tulust annetatakse heategevuseks!” lisas Lillemäe.

Külastajad saavad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Lisaks saab tutvuda loomakasvatusega (sh piimakari, lamba- ja kitsekasvatus, lihaveised, küülikud, hobused), teraviljakasvatusega, linnukasvatusega, maitse- ja ravimtaimede kasvatamisega ja mesindusega. Avatud on väiketööstused (sh meiereid, veini-, õlle- ja siidritootmised), aiandid ja puukoolid ning maaturismiettevõtted (sh toitlustus, käsitöö).

Talusid aitavad leida kaks eestimaist nutirakendust LiveTeam ja Navicup, paberkaardid leiab Olerexi ja Alexela suurematest tanklapoodidest ning Rimi „Talu toidab” lettidest.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Eelmine luguPõllumajanduskoda kutsub põllumehi ja mesinikke üles tegema tihedat koostööd
Järgmine luguEPKK: Taimekaitsevahendite kasutamise reeglite tahtlikud rikkujad peavad vastutama