Ilmus ajakirja Põllumehe Teataja värske number

Põllumehe Teataja uues numbris arutleme, kuidas noored põllumajandusse tuua. Oluline on ühiselt pingutada, et noored sooviksid põllumajanduserialasid õppima minna: pole ju tänapäevane tootmine omaaegne lagunenud tehnikaga rassimine.

Mainekujunduse üks osa on ka kriiside ennetamine, olgu kriisi põhjuseks ilmaolud, turutingimused või poliitilised mõjud. Sõna saavad ettevõtjad, kes jagavad tuleviku kriiside leevendamiseks oma ideid.

Persooniloos tutvustame Koolitare perenaist ja peremeest Eva ja Taivo Tuusi, kelle talu valiti aasta parimaks. Kahe peale on neil mitu tegusat ettevõtet ja haritava maa pind aina kasvab.

Keskkonnanõuete osas räägime Taani riigi praktikast: kuidas on seal asjad korraldatud ning millised on piirangud, millega põllumees peab arvestama.

Rõõmustavamad arengud puudutavad sealihatootjaid: katkust räsitud sektor on tasapisi toibumas ja liha hind on võtnud suuna üles. Vast suudame umbes kolme aasta pärast end taas kodumaise sealihaga ära toita.

Lisaks tutvustame viljahinna kujunemist, mis meenutab oma kõikumiste poolest sõitu Ameerika mägedel ning arutleme, kuidas vabaneda viljahoidjas kahjuritest. Räägime ka kombainide valikust ning tutvustame metsaregistri uuendusi.

Ajakirjaga saab tutvuda siin: https://issuu.com/meediapilt/docs/pollumehe_teataja_2017_august

Eelmine luguLõikuse hilinemine paneb teraviljakasvatajad suure surve alla
Järgmine luguTrükis Sõnnikulaotamise tehnoloogiad veebis