Harjumaal Kiili vallas OÜ Pihlaka Farmis olnud sead on hukatud

Foto: pixabay.com

Ligi 2000 seaga OÜ Pihlaka farmis lõpetati pea kaks päeva kestnud sigade hukkamine. Sead viidi hävitamiseks AS Vireeni.

Põllumajandus- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Hele-Mai Sammeli sõnul hukati sead gaasiga. „Sead hukati gaasiga ning seejärel transporditi Väike-Maarjasse AS Vireeni, kus toimub sigade hävitamine,“ selgitas Sammel.

„Taudipunktis tehtud tööd sujusid tõrgeteta. Täname farmi ja koostööpartnereid mõistva suhtumise eest ja taudipunktis tehtud tööde eest. Nüüd jätkub farmis desinfitseerimine ja puhastamine, et haigus hävitada,” lisas Sammel.

Sigade Aafrika katk (SAK) on aktiivselt levimas ka Euroopas. 15. juulil diagnoositi Saksamaal esmakordselt SAK kodusigadel. Hetkel on Saksamaa teavitanud kahest puhangust kodusigade farmides, kus peeti 313 ja 2 siga. Esimese puhangu piirkonnas on alates 2020. aasta septembrist tuvastatud haigust 103 metsseal ja teise puhangu piirkonnas 261 metsseal. „See näitab selgelt, et kui SAK levib aktiivselt metsas võib haigus jõuda ka farmi,“ selgitas Sammel.

Sel aastal 15.07.2021 seisuga Lätis ja Leedus SAKi kodusigadel diagnoositud ei ole ja Poola on teavitanud 23 SAKi puhangust kodusigadel, suurim puhang oli ligikaudu 16 000 koduseaga farmis.
Eestis on tänavu SAKi diagnoositud 39 metsseal, neist viiruspositiivseid metssigu oli üheksa. Sellel nädalal tuvastati SAKi viirust Harjumaal ja Lääne-Virumaal, kokku seitsmel metsseal.

Korduma kippuvad küsimused SAKi kohta on leitavad siit.

Eelmine lugu06.09.2022 Infopäev „Meede 8 – Metsaala arengu ja metsade elujõulisuse parandamise investeeringutoetus“
Järgmine luguVõeti vastu Euroopa Liidu uus metsastrateegia